Królowa jest najdłużej panującą monarchą brytyjskim w historii, rządząc w całym kraju prowadzi Rzeczpospolitą od ponad 68 lat, od dziedziczenia tronu po ojcu w 1952 roku. Po roku nękana przez skandal syna księcia Andrzeja i rosnąca kontrola Meghan Markle i księcia Harry'ego, członkowie opinii publicznej zasugerowali, że Jej Wysokość powinna rozważyć ustąpienie. Jednak królowa pozostać ms na tronie „tak długo, jak zechce”, zanim przekaże koronę wnukowi, księciu Williamowi.

Świąteczne plany królowej mogą zaskoczyć

Książę William jest drugim w kolejce do tronu i uważa się, że zaczął uczęszczać na spotkania w Clarence House ze swoim ojcem i babcią, aby przygotować się do swojej przyszłej roli. Po przystąpieniu do tronu księcia Walii, który tradycyjnie jest naturalnym następcą władcy, książę Cambridge przyjmie tytuł i zostanie zarządcą rozległego Księstwa Kornwalii.

Księstwo jest teraz pod kontrolą księcia Karola i składa się z 134.000 akrów lądowych przecinających 23 hrabstwa w Wielkiej Brytanii. Najnowsze szacunki sugerują, że ziemia jest obecnie warta 1 miliard funtów, a książę Walii zarobił w 2018 roku około 20,5 miliona funtów, aby później zainwestować w swoją działalność charytatywną. Pieniądze generowane przez księstwo służą również do finansowania działalności publicznej i prywatnych wydatków dla najbliższej rodziny.

Książę Cambridge zwiększył również swoje obciążenie pracą, aby sprostać wymogom zostania księciem Walii. Ale oczekuje się, że sam Willliam poczeka na swoją kolej na tronie, zamiast natychmiast przejąć władzę po Karolu. Książę odziedziczy tron ​​tylko w przypadku śmierci ojca lub jeśli książę Walii zdecyduje się abdykować.

Najnowsze doniesienia prasowe okazują się być dość zaskakujące, gdyż królowa ponoć ma w trakcie przemówienia świątecznego przekazać tron Karolowi, który z kolei odda go natychmiast Williamowi. Powodem takiej decyji ma być słaby stan drowia Karola.

O tym się mówi: Sekret Jane Seymour z "Doktor Quinn" wyszedł na jaw. O jej relacji z Joe'a Lando zawsze było głośno. O co chodzi

Zerknij: Minister Zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń. Mówiono również o obowiązkowych szczepieniach