Jak podają media, Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał informację na temat wycofania ze sprzedaży konkretnej serii preparatu leczniczego o działaniu przeciwlękowym – Elenium.

"Wirtualna Polska" donosi, że decyzja o wycofaniu z obrotu leku wynikała z wykrycia jakościowej wady. Główny Inspektorat Farmaceutyczny zaleca wszystkim przyjmującym wskazaną serię leku skonsultowanie się z prowadzącym lekarzem, którego zadaniem jest podjęcie decyzji na temat dalszego leczenia.

GIF zaleca natychmiastowe odstawienie preparatu i konsultację z lekarzem prowadzącym

W oparciu o decyzję podjętą przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny 7 grudnia 2021 roku, produkt leczniczy Elenium wycofano ze sprzedaży na terenie całej Polski, a zażycie go grozi konsekwencjami zdrowotnymi.

Dane przedstawione przez jeden z serwisów świadczą o tym, że miesięcznie w naszym kraju sprzedawanych jest około 600 – 700 opakowań preparatu leczniczego Elenium zawierającego dawkę 5 mg. W zeszłym miesiącu zostało wykupionych przez pacjentów ponad 750 opakowań preparatu.

Wydawany wyłącznie na receptę lek stosowany jest głównie w zaleceniach krótkotrwałych w leczeniu stanów lękowych o różnym pochodzeniu, ostrego zespołu abstynencyjnego, inaczej odstawiennego lub stanów nasilonego napięcia mięśniowego.

Dane wycofanej serii leku - Produkt leczniczy Elenium (Chlordiazepoxidum) tabletki drażowane, 5 mg, 20 tabletek drażowanych o numerze serii 50120 i terminie ważności 12.2023 r., podmiot odpowiedzialny: TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE "POLFA" S.A. z siedzibą w Warszawie.

O tym się mówi: Przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego na 2022 rok wciąż nabiera ponurych barw. "Teraz jest już czas"

Zerknij: Poruszające wydarzenia w jednej z polskich szkół. Licealista źle się poczuł, kilka godzin później dotarła najsmutniejsza z możliwych informacji

Nie przegap: Zaskakujące szczegóły koncertu "Murem za mundurem" wyszły na jaw. Wiadomo, jaki był koszt przedsięwzięcia