Wielu ludzi za wszelką cenę unika mówienia o śmierci. Jednak nie Julie McFadden, pielęgniarka z hospicjum w Kalifornii, która stała się popularna na TikTok za opowiadanie o tym, co dzieje się pod koniec życia.

Przypływ energii, powrót apetytu, widzenie zmarłych krewnych

Julie McFadden, zapewne bardziej kojarzona jako pielęgniarka Hospicjum Julie na Tiktok i Instagramie, zaczęła tworzyć filmy na TikTok około sześć miesięcy temu po tym, jak jej siostrzenice przedstawiły jej działanie platformy. Obecnie ma ponad 413 000 obserwujących i nie zaprzestaje udostępniania wideo. „Wiedziałam, że chcę ogólnie rozpowszechniać informacje. Czułam, że to bardzo trudny temat, który nie powinien być takim tabu” – powiedziała McFadden mediom.

„Myślę, że zrobiłam trzy lub cztery TikToki, a cztery dni później jeden z nich zdobył popularność. To się po prostu powtarzało”. Jeden z tych filmów omawia zjawisko nazwane „Rajdem”. Pacjenci hospicjum będą nagle wydawać się, że czują się lepiej – wielu wraca do jedzenia, niektórzy znowu zaczynają chodzić, a inni będą mówić lub śmiać się.

@hospicenursejulie

#hospicenursejulie #nurse #learnontiktok #nursesoftiktok

♬ original sound - 💕 Hospice nurse Julie 💕

Jednak przypływ energii jest krótkotrwały. Wielu pacjentów umiera w ciągu kilku godzin lub dni od „Rajdu”. „Zdarza się to prawdopodobnie jednej trzeciej naszych pacjentów hospicjów” – tłumaczy pielęgniarka w filmie.

„Tak bardzo, że staramy się edukować rodzinę na ten temat, zanim to się stanie, aby ich nie zdruzgotać, gdy nagle odejdą po tak dobrych wynikach przez kilka dni”.

McFadden opowiada w swoich filmach o innych niewyjaśnionych zjawiskach, w tym o zdarzeniu, w którym pacjenci mówią, że widzą zmarłych krewnych, przyjaciół, a nawet zwierzęta domowe na miesiąc przed ich śmiercią. To doświadczenie zwykle nie jest przerażające dla pacjenta, wyjaśnia Julie McFadden w swoim filmie.

@hospicenursejulie

#hospicenursejulie #nurse #learnontiktok #ForzaHorizon5GO #nursesoftiktok

♬ original sound - 💕 Hospice nurse Julie 💕

O tym się mówi: Anna Kalczyńska przechodzi trudne chwile. "Na pewno mu się uda". Co się stało

Zerknij: Zamieszanie wokół Barbary Kurdej-Szatan odbiło się negatywnie także na jej mężu. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał