„Zdrowa dziewczynka” urodziła się w londyńskim szpitalu we wczesnych godzinach rannych i „zarówno matka, jak i córka mają się bardzo dobrze”, powiedziała rzeczniczka pary.

Siódme dziecko brytyjskiego premiera ma się świetnie

Johnson, lat 57, trzykrotnie żonaty, ma czworo dzieci z drugiego małżeństwa z prawniczką Mariną Wheeler, a teraz dwoje z Carrie, 33-letnią byłą doradczynią Partii Konserwatywnej ds. mediów, którą poślubił w maju.

Pierwsze dziecko pary, Wilfred, urodziło się w kwietniu zeszłego roku, niedługo po tym, jak Johnson był leczony na oddziale intensywnej terapii dla Covid. Premier ma kolejne dziecko, córkę, z pozamałżeńskiego romansu. We wrześniu, po latach spekulacji, ile ma dzieci, powiedział NBC w wywiadzie, że ma sześcioro.

Johnson przyznał również w wywiadzie dla Savannah Guthrie z NBC News , że ma sześcioro dzieci. „Odkąd zostałeś premierem, znowu zostałeś ojcem, masz nowe dziecko, spodziewasz się kolejnego dziecka, masz sześcioro dzieci” – powiedział Guthrie. – Tak – odpowiedział nonszalancko Johnson, potwierdzając fakt, który brytyjscy dziennikarze od lat próbowali bezskutecznie potwierdzić.

Siódme dziecko Johnsona, jego trzeciej żony, przychodzi w czasie, gdy jego premiera jest pod ścisłą kontrolą po tajnym przyjęciu bożonarodzeniowym, które odbyło się pod numerem 10 na Downing Street w szczytowym momencie zeszłorocznej blokady. Postępowanie premiera w sprawie skandalu rozgniewało jego własnych parlamentarzystów.

O tym się mówi: Ten element ozdoby bożonarodzeniowej może zaszkodzić. O co chodzi

Zerknij: Zamieszanie wokół Barbary Kurdej-Szatan odbiło się negatywnie także na jej mężu. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał