W czasie adwentu wielu ludzi zastanawia się nad tym, czy w Święta Bożego Narodzenia będzie świąteczna, zimowa i biała Aura, czy czeka nas szarość i ponury widok za oknem. Z pomocą przybywają nam wówczas synoptycy tworzący długoterminowe prognozy pogody.

Prognoza pogody na grudzień i na okres bożonarodzeniowy

Jak się okazuje meteorolodzy tworząc prognozę obejmującą Boże Narodzenie nie mają dla nas jednoznacznie dobrych wieści, jeżeli bardzo nam zależy na białym puchu w tym okresie.

Według informacji opublikowanych przez Interię, Święta Bożego Narodzenia mogą nie być ozdobione białym puchem, gdyż według prognozy zabraknąć ma opadów śniegu między 24, a 26 grudnia.

Wystąpić mają one według prognoz synoptyków między 21, a 22 grudnia, jednak z powodu podwyższonej temperatury mogą się okazać opadami śniegu z deszczem. Dla osób, które nie są zwolennikami zbyt niskich temperatur jest natomiast dobra wiadomość, ponieważ w Święta Bożego Narodzenia 2021 roku wystąpić ma nieduży mróz, oraz słońce może nieco wyjść zza chmur – szczególnie 26 grudnia.

Według długoterminowej meteorologicznej prognozy, wigilijny wieczór ma być ciepły, jak na tę porę roku, gdyż termometry wskazać mają maksymalnie 0 stopni, natomiast pozostałe 2 dni świąteczne mogą nam przynieść minusowe temperatury, sięgające minus dwóch stopni. W wigilijny wieczór temperatury będą się wahać między 5, a 7 stopni Celsjusza.

Zaleca się mimo wszystko wysoką ostrożność podczas podróży do bliskich przez kraj, gdyż warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały kierowcom.

O tym się mówi: Nowe informacje w sprawie niespodziewanego odejścia 17-letniego Kamila. Czy potwierdziła się wstępna hipoteza śledczych

Zerknij: Anna Dymna w poruszających słowach opowiedziała o odejściu ważnej dla niej osoby. "Nie przyjmuję do wiadomości, że już go nie ma"