Jak podaje portal "Lelum", 8 grudnia odszedł Sylwester Chęciński, wybitny reżyser, którego filmy oglądają kolejne pokolenia. Jego śmierć była wstrząsem dla wszystkich, którzy go znali. Wśród nich znajduje się aktorka Anna Dymna.

Anna Dymna o śmierci Sylwestra Chęcińskiego

Sylwester Chęciński był uznawany za jednego z najwybitniejszych reżyserów w naszym kraju. Na zawsze zapisał się w historii polskiego kina, przede wszystkim jako twórca kultowej komedii "Sami Swoi", opowiadającej o zwaśnionych sąsiadach Kargulach i Pawlakach. W środę 8 grudnia media obiegła informacja, że twórca zmarł.

Śmierć Sylwestra Chęcińskiego ogromnie wstrząsnęła Anną Dymną, która występowała w "Samych swoich" i przez blisko pięć dekad przyjaźniła się z reżyserem. W poruszającym wywiadzie z dziennikarzami "Wirtualnej Polski", aktorka zdradziła, jaki był prywatnie Sylwester Chęciński.

Sylwester Chęciński/ YouTube @Niezapomniani
Sylwester Chęciński/ YouTube @Niezapomniani
Sylwester Chęciński/ YouTube @Niezapomniani

Niespodziewany początek znajomości

Do pierwszego spotkania Anny Dymnej i Sylwestra Chęcińskiego doszło w jednym z korytarzy we wrocławskiej wytwórni filmowej. Chęciński, którego wówczas nie znała, minął ją w korytarzu i zaczepił słowami "O! Ania Pawlaczka". Aktorka nieco zawstydzona miała mu odpowiedzieć, że z kimś ją pomylił.

Potem wcieliła się w postać Anny Pawlak. Dymna zdradziła również, jakimi prywatnie człowiekiem był Sylwester Chęciński. Podkreśliła, że zawsze był uśmiechnięty i pełen pogody ducha. Aktorka wyznała, że reżyser zawsze budzi w niej skojarzenie z młodością, entuzjazmem i ogromną energią.

"Nie przyjmuję do wiadomości, że już go nie ma" - powiedziała Anna Dymna "Wirtualnej Polsce". Przyznała, że nawet wtedy, gdy przez dłuższy czas się nie widzieli i spotkali się przypadkiem, mieli wrażenie, jakby widzieli się ledwie wczoraj.

Anna Dymna/YouTube @Kultowe Rozmowy
Anna Dymna/YouTube @Kultowe Rozmowy
Anna Dymna/YouTube @Kultowe Rozmowy

Zaskoczyły was słowa Anny Dymnej?

To też może cię zainteresować: "Rolnik szuka żony". Elżbieta przeszła w domu piekło. Czy kiedyś wybaczy Markowi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rekordowo niskie temperatury w północnej części kontynentu. Temperatura sięga tam 40 stopni poniżej zera. Czy do nas dotrze ekstremalny mróz

O tym się mówi: Dobre wieści dla seniorów. Część z nich może dostawać o 200 złotych wyższą emeryturę co miesiąc. Jakie warunki trzeba spełnić