Jak podaje portal "Gazeta", pojawiło się kolejne świadczenie, które pomoże seniorom podreperować ich domowe budżety. Miesięcznie mogą zyskać nawet 200 złotych. Co ważne, pieniądze te wypłacane są dożywotnio. Gdzie należy złożyć wniosek? Jakie warunki należy spełnić?

Wsparcie dla seniorów

Sytuacja emerytów nie jest łatwa. Wielu z nich otrzymuje niskie świadczenia, z których nie są w stanie zaspokoić wszystkich, czasem nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Aby nieco poprawić sytuację najstarszych Polaków, rząd zdecydował się wprowadzić wypłacaną co rok trzynastą emeryturę. W tym roku, seniorzy otrzymali również jednorazową czternastkę.

Ulżyć seniorom ma także świadczenie 500 plus dla seniorów niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Emeryci mogą skorzystać z jeszcze jednego dodatku w wysokości 200 złotych miesięcznie. Co ciekawe, wniosku o jego przyznanie nie składa się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a skorzystać z niego mogą jedynie ci, którzy podjęli się służby w ważnej organizacji.

Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h

200 złotych dla ochotników

Osoby, które pełniły służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej, mogą liczyć na dodatek do emerytury wynoszący 200 zł. Aby ubiegać się o niego, trzeba mieć ukończone 60. lat w przypadku kobiet i 65. w przypadku mężczyzn. Niezbędne jest również służenie w OSP przez okres 20 lat (kobiety) lub 25 lat (mężczyźni).

Niezbędne jest również pozostawanie w gotowości, do czynnego uczestnictwa w akcji przynajmniej raz w ciągu roku. Dodatek ten wypłacany jest przez MSWiA. Wniosek należy jednak złożyć u powiatowego lub miejskiego komendanta Straży Pożarnej. To on będzie rozpatrywał wniosek i podejmował decyzję o przyznaniu bądź odmowie przyznania dodatku.

Banknot 200 zł/ YouTube @NBP
Banknot 200 zł/ YouTube @NBP
Banknot 200 zł/ YouTube @NBP

Co sądzicie o tym dodatku?

To też może cię zainteresować: Dawny Daniel Martyniuk znów o sobie przypomniał. Czy Zenek Martyniuk po raz kolejny będzie musiał ruszyć synowi z pomocą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Rolnik szuka żony". Elżbieta przeszła w domu piekło. Czy kiedyś wybaczy Markowi

O tym się mówi: Rekordowo niskie temperatury w północnej części kontynentu. Temperatura sięga tam 40 stopni poniżej zera. Czy do nas też dotrze ekstremalny mróz