Do końca roku 2021 już tylko dwie niedziele będą tymi handlowymi. Wielu zastanawia się, czy zdołamy w supermarkecie zrobić zakupy 12 grudnia w Lidlu, czy Biedronce? Przypomnijmy, że od 2020 roku zakaz handlu nie obejmuje tylko w siedem niedziel rocznie, a w tym roku pięć handlowych niedziel jest już za nami.

Czy 12 grudnia, najbliższa niedziela będzie mogła być spędzona na zakupach w wielkopowierzchniowym sklepie?

W 2021 roku, w kalendarzu handlowych niedziel pojawiło się jedynie siedem pozycji. Są wówczas czynne supermarkety, markety i dyskonty. Reszta niedziel objęta jest zakazem handlu w sklepach wielkopowierzchniowych, a zakupy można wówczas zrobić jedynie w mniejszych sklepach osiedlowych.

Wielu czynnych zawodowo Polaków ma szansę na większe zakupy jedynie w weekend, dlatego też zakaz handlu w niedzielę wzbudził tak bardzo mieszane uczucia. Jedni twierdzą, że to przysłuży się niedzielnym spacerom z rodziną na świeżym powietrzu zamiast w galeriach handlowych, innym natomiast odebrano możliwość dorobienia sobie do wypłaty.

Czy jeszcze w tym roku będzie można zrobić niedzielne zakupy? To pytanie nurtuje wielu z nas, gdyż rozpoczął się okres ściśle przedświąteczny, a to oznacza gorący czas dla wyprzedaży sezonowych, świątecznych akcesoriów i produktów spożywczych nabywanych zwykle na czas świąteczny.

Okazuje się, że 12 i 19 grudnia spokojnie będziemy mogli zrobić w niedzielę zakupy, co wynika z kalendarza niedziel andlowych i niehandlowych. Przypomnijmy, że w czasie PRL pozamykane w niedzielę sklepy były czymś normalnym i nikt się o to nie złościł.

W związku z tak wyglądającą sprawą handlowych niedziel w tym roku, przedświąteczne zakupy będzie można kontynuować w weekend bez obaw, że zabraknie nam czasu na dostateczne zaopatrzenie się na Święta Bożego Narodzenia.

O tym się mówi: Długoterminowa pogoda na grudzień 2021 roku. Czy Boże Narodzenie będzie tym razem białe od śniegu

Zerknij tutaj: Marcelina Ziętek wzięła sprawy w swoje ręce. Opublikowała w imieniu Piotra Żyły pewne ogłoszenie