Prognozy długoterminowe mają to do siebie, że z czasem mogą ulec zmianie. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowili jednak opublikować prognozę pogody dla Polski aż do marca.

Jaka zima czeka nas w tym sezonie?

Kalendarzowa zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Chociaż grudzień jest miesiącem głównie jesiennym, to w bieżącym roku zdecydowanie przywdział szatę zimową, niż jesienną. Wielu Polaków zastanawia się, jak będzie wyglądać zima w Polsce.

Według wyników badań i analiz meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niewiele się zmieniło w tym roku pod względem zjawisk meteorologicznych, w porównaniu z latami przeszłymi.

Co za tym idzie, po wyciągnięciu średniej z miesięcznej temperatury powietrza w kraju, zmieści się ona normie wieloletniej z lat między 1991, a 2020. Inaczej wygląda sytuacja miesięcznych opadów atmosferycznych, która przekroczy normę i przyniesie nam w grudniu 2021 roku znacznie częstsze opady śniegu i deszczu.

Z wszystkich przeprowadzonych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej analiz wynika, że tegoroczna zima nie będzie się zbytnio różnić od tych z poprzednich lat. Pamiętać jednak musimy, że długoterminowe prognozy mają to do siebie, że ich sprawdzalność jest bardzo mała w porównaniu z tymi krótkoterminowymi.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Teściowa wciąż traktuje mojego męża jak 7-latka. Nie wytrzymam dalej wspólnego mieszkania z nimi

Zerknij: Andrzej Grabowski został ponownie dziadkiem. Młodsza córka aktora pokazała się kilka godzin po porodzie

Nie przegap: https://planeta.zycie.news/39690-dorota-rabczewska-wziela-sprawy-w-swoje-rece-i-zwrocila-sie-do-tomasza-raczka-czy-przekonala-go-do-obejrzenia-filmu