Każdy rodzic, który przeżywa ze swoim dzieckiem wszystkie pierwsze wydarzenia, święta, spacery, rodzinne uroczystości czy etapy w jego życiu, bardzo dobrze pamięta każdy z tych momentów, w których przeżywał coś po raz pierwszy ze swoim dzieckiem. Pierwsza kąpiel w morzu, pierwsze wspólne wakacje, pierwsze bujanie na huśtawce, pierwszy śnieg i pierwsze święta Bożego Narodzenia – to jedna z ogromnej ilości pierwszych razów, jakie czekają świeżo upieczonych rodziców nowych potomków.

Ida Nowakowska wyjątkowo wie, co w trawie piszczy z tworzeniem odpowiedniej atmosfery...

Wielu ludzi na całym świecie ma cudowne wspomnienia związane z rodzicami, z którymi zwykło się spędzać zarówno codzienność, jak i bardzo ważne momenty i wydarzenia w życiu. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak ogromną moc mamy w kształtowaniu wspomnień naszych dzieci, ich emocji związanych z danym zapachem, kolorem światła, czy melodią.

Dźwięk podkładania węgla do pieca roznoszący się po całym domu może kojarzyć się ciepło z ojcem, który zimową, świąteczną porą dba o ciepło swojej rodziny, właśnie dźwięk ten będzie się już tak kojarzył dziecku tego ojca i zawsze gdy go usłyszy, usłyszy także barwą ojcowego głosu, zapach świąt wydobywający się z kuchni i atmosferę związaną z okresem, w którym rodzice jeszcze byli na świecie.

Ida Nowakowska powiedziała w jednym z wywiadów, że pierwsze święta jej dziecka i wszystko inne pierwsze mają być wyjątkowe i mają być początkiem czegoś ważnego, gdyż to właśnie tworzy wspomnienia w jej dziecku - (...) Jest to dziwne, bo zawsze było to moim ogromnym marzeniem i chcę, żeby te święta były takie wymarzone i perfekcyjne dla nie niego. Bo to nie chodzi o mnie. Chciałabym, żebyśmy my dla niego tworzyli takie przepiękne wspomnienia. Już nie ma mojego taty, ale wiem, że te wspomnienia tworzą ciebie. One dają siłę. I chcę, żeby ta siła dla niego była czymś, co go wzmocni w każdym momencie życia. Nawet jak mnie już na tej kuli ziemskiej nie będzie.

O tym się mówi: Długoterminowa prognoza pogody. Jaka będzie zima w tym sezonie aż do marca

Zerknij: Andrzej Grabowski został ponownie dziadkiem. Młodsza córka aktora pokazała się kilka godzin po porodzie