Sylwester Chęciński reżyser filmowy, który tworząc serią o Kargulach i Pawlakach stworzył także mnóstwo cudownych wspomnień wielu pokoleniom Polaków. Każdy z nas, którzy pamiętamy serię "Sami swoi", "Kochaj albo rzuć", czy kultowe "Rozmowy kontrolowane", jest w stanie przytoczyć chociaż jeden cytat z tych produkcji będący częścią współczesnej nomenklatury – "ja tylko pociągnął"/"a taki był ładny, amerykański - szkoda..."/"Kargul! Podejdź no do płota, jak i ja podchodzę!".

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MAGIAKINA (@magicofthecinema)

Ogromna strata dla polskiego kina

Znakomite reżyseria artysta w Wieku 91 lat odszedł 8 grudnia w środę we Wrocławiu. Jego syn pogrążony w żałobie poinformował o tym smutnym wydarzeniu. Okazuje się, że Sylwester Chęciński miał przed odejściem jedno pragnienie…

Ten niezwykle płodny artysta w wieku 91 lat miał poważne plany stworzenia kolejnego filmu, co było jego ogromnym marzeniem, jednak niestety nie zdołał tego dokonać, gdyż został już wezwany na Górę.

Mnóstwo osób bardziej lub mniej znanych udowodniło, jak znakomitą postacią był w Polsce Sylwester Chęciński. W mediach społecznościowych posypały się wyrazy współczucia dla najbliższych zmarłego, a także wyrazy głębokiego żalu z powodu Tak ogromne straty.

„Nakręcił „Samych swoich”, najlepszą komedię w historii polskiego kina. Za to mu chwała. Ale trzeba pamiętać, że jako reżyser jest genialny: każdy jego film jest wybitny. To rzadkość. A poza tym, mimo wielkich osiągnięć, to niezwykle skromny człowiek. Bardzo” - powiedział pogrążony w smutku Stanisław Szelc.

O tym się mówi: Ida Nowakowska dobrze wie, jak ma wyglądać pierwsze Boże Narodzenie jej synka. Co planuje

Zerknij: Andrzej Grabowski został ponownie dziadkiem. Młodsza córka aktora pokazała się kilka godzin po porodzie