Jak podaje portal "O2", już w styczniu 2022 roku kontrowersyjny ksiądz Natanek ma stanąć przed sądem. Akt oskarżenia w sprawie skierowali rodzice dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro. Zdaniem kapłana dzici te są "produktem, a nie bytem".

Kontrowersyjne słowa księdza Natanka

Kontrowersyjne słowa księdza Natanka zostały wypowiedziane w trakcie wielkanocnego kazania wygłoszonego w Pustelni Niepokalanów. "(...) dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem" - powiedział wówczas duchowny, wywołując ogromne poruszenie wśród wielu osób.

Co oczywiste, największe emocje odczuwali rodzice, którzy przywitali na świecie pociechy właśnie dzięki metodzie in vitro. I choć słowa te padły w pustelni, do której ma dostęp bardzo niewiele osób, to fragment kontrowersyjnego kazania znalazły się w sieci, wywołując ogromną burzę.

Oburzeni rodzice zwrócili się do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, z prośbą o pomoc w pociągnięciu do odpowiedzialności karnej księdza Natanka. To właśnie OMZRiK reprezentuje rodziców w czasie procesu, który ruszył 3 grudnia bieżącego roku.

Kolejne posiedzenie przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej ma się odbyć już w styczniu 2022 roku. Ma się na nim stawić ksiądz Natanek. Zarzuca się mu zniesławinie, co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności na okres jednego roku.

Przypomnijmy, ksiądz Piotr Natanek został suspensowany, co oznacza, że choć nadal jest w stanie duchownym, nie wolno mu pełnić posługi. Przełożeniu duchownego podkreślają, że nie może on odprawiać mszy (robienie tego jest świętokradztwem), ani udzielać spowiedzi (ta jest nieważna). Dodatkowo wskazuje się, że wspólnota, jaka zawiązała się wokół księdza Natanka nosi znamiona sekty i w żadnym razie nie jest aprobowana przez kościół katolicki.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Eksperci nie mają wątpliwości, czekają nas niezwykle trudne miesiące. Ceny tego produktu pójdą mocno do góry

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prawda na temat małżeństwa Lecha i Danuty Wałęsów ujrzała światło dzienne. To musiało być dla byłej pierwszej damy ogromnie trudne

O tym się mówi: Wybór najlepszej ryby na Wigilię. Czym się kierować i których ryb unikać