Jak podaje portal "O2", w ostatnim czasie coraz mocniej odczuwamy skutki rosnącej inflacji i wzrostu cen, jaki się z nią wiąże. Eksperci nie mają wątpliwości, że jest źle, a będzie niestety jeszcze gorzej. W najbliższym czasie możemy spodziewać się zanczących wzrostów cen masła i innych produktów wytwarzanych z mleka.

Rekordowa drożyzna

W ostatnim czasie inflacja bije kolejne rekordy, osiągając niewidziane od wielu lat wartości. Każdy z nas odczuwa to bardzo boleśnie w trakcie codziennych zakupów. Do góry mocno poszły ceny podstawowych produktów, takich jak choćby masło. Z danych przedstawionych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że cena tego artykułu od początku roku podskoczyła aż o 70 procent!

Nie tak dawno za kostkę masła musieliśmy zapłacić od 4,50 do 5 złotych. Teraz cena wzrosła do 6-8 złotych. Niestety eksperci przekonują, że to nie koniec i ceny masła oraz innych produktów mlecznych nadal będą szybować w górę.

Masło/YouTube @WP
Masło/YouTube @WP
Masło/YouTube @WP

Producenci starają się nieco zamaskować wzrosty cen masła poprzez zmniejszanie gramatury opakowań. I tak do niedawna 200 gramowe kostki, mają często teraz masę 175, a nwet 150 gramów. Skąd wzrost cen masła?

Wzrost cen masła

Znaczący wzrost cen masła związany jest z rosnącymi kosztami jego produkcji. W górę poszły ceny paliwa, nawozów, a także energii. Do tego dochodzi malejąca produkcja mleka na świecie, która także nie poprawia sytuacji.

Niestety musimy przygotować się na to, że zdrożeje nie tylko masło i przetwory z mleka, ale także wiele innych produktów. Na ich ceny również przekładają się ceny paliwa, czy energii.

Sklep/Youtube @WFSB
Sklep/Youtube @WFSB
Sklep/Youtube @WFSB

A co w waszym koszyku podrożało najbardziej?

To też może cię zainteresować: Pojawiły się najnowsze prognozy dotyczące waloryzacji rent i emerytur w 2022 roku. Czy seniorzy będą mieli powody do zadowolenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Rolnik szuka żony". Odrzuceni przez Kamilę kandydaci zaskoczyli internautów. Ich przekaz nie pozostawia wątpliwości

O tym się mówi: Dorota Wellman powiedziała, co myśli o jednym z pomysłów ministerstwa zdrowia. Padły niezwykle kontrowersyjne słowa