Jak przypomina portal "Super Express", Dorota Wellman znana jest z tego, że bez ogródek mówi to, co myśli. Nie ma dla niej tematów tabu. Tym razem, w swoim felietonie oceniła pomysł resortu zdrowia dotyczący stworzenia rejestru ciąż. Przy okazji podzieliła się kilkoma własnymi propozycjami, część z nich jest mocno kontrowerstyjna.

Dorota Wellman o rejestrze ciąż

Dorota Wellman chętnie zabiera głos w sprawie bieżących wydarzeń i otwarcie mówi, co o nich myśli. Tym razem, dziennikarka wzięła na tapetę pomysł resortu zdrowia dotyczący stworzenia rejestru ciąż. Wellman nie pozostawiła na pomyśle suchej nitki, ucierając przy okazji nosa wszystkim, którzy popierają tego rodzaju rozwiązania.

W swoim felietonie dziennikarka nie tylko oceniła plany polityków, ale także podsunęła im kilka równie kontrowersyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest wprowadzenie "rejestru wytrysków. Tych osiągniętych samodzielnie, jak i w parze". Do tego zaapelowała o stworzenie "rejestru tatusiów", przypominając, że do powstania nowego życia potrzeba dwojga.

Dorota Wellman poszła o krok dalej, zaproponowała również stworzenie rejestru osób, które korzystają z wszelkich form antykoncepcji, a także monitorować kto i kiedy dokonał zakupu testy ciążowego, gdyż może on być dowodem na potencjalną ciążę. "Nic mnie już nie dziwi w tym popieprzonym kraju" - podsumował dziennikarka.

Dorota Wellman/YouTube @Maciej Orłoś
Dorota Wellman/YouTube @Maciej Orłoś
Dorota Wellman/YouTube @Maciej Orłoś

Rejestr

Przypomnijmy, ministerstwo zdrowia chciałoby, aby informacja o ciążach była zamieszczana w Systemie Informacji Medycznej. Zmiany mają zacząć obowiązywać od 1 lipca przyszłego roku. Nie jest to jedyna informacja, jaka miałaby się w systemie znajdować.

Wszystkie podmioty lecznice miałyby obowiązek umieszczania tam również informacji dotyczących alrgii występujących u pacjentów, posiadane przez nich implanty, daty pobytów w szpitalu, czy też grupę krwi.

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

Zgadzacie się z Dorotą Wellman?

To też może cię zainteresować: Szpak przeżywa trudne chwile. Artysta stracił bardzo bliską osobę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję w sprawie refundacji leku. Chorzy nie kryją rozgoryczenia

O tym się mówi: "Rolnik szuka żony". Odrzuceni przez Kamilę kandydaci zaskoczyli internautów. Ich przekaz nie pozostawia wątpliwości