Media obiegła bardzo zaskakująca informacja na temat jednego z polskich skoczków narciarskich Pawła Wąska. Jak podaje "Interia", Adam Małysz zabrał głos w tej sprawie w bardzo ostrych słowach.

Adam Małysz w szoku po wydarzeniach z ostatnich konkursów

Jak wiemy, dla polskiej reprezentacji początek najnowszego sezonu Pucharu Świata nie należy do udanych. Minione konkursy niestety nie napawają fanów, ani samych zawodników optymizmem. Do tej pory najwyższe miejsce w rankingu ze wszystkich Polaków zajął Kamil Stoch plasujący się na 12 pozycji zdobywając 161 punktów. Za nim znalazł się Piotr Żyła 60-ma pięcioma punktami, dalej znalazł się Dawid Kubacki dwudziestoma punktami, potem Jakub Wolny z ośmioma, Aleksander Zniszczoł z pięcioma punktami, Andrzej Stękała z jednym punktem, Paweł Wąsek także z jednym punktem.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Paweł Wąsek (@wasekpawel)

Ostatni z wymienionych zawodników mógł realnie poprawić swój wynik, jednak miała miejsce bardzo nieprzyjemna dla niego sytuacja. Został on bowiem zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego kombinezonu.

To uniemożliwiło mu zdobycie punktów do rankingu Pucharu Świata. Jak podają media, poszło o nadprogramowe 2 cm w obszarze uda kombinezonu Pawła Wąska.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Paweł Wąsek (@wasekpawel)

To bardzo złościło Adama Małysza, który w bardzo ostrych słowach poddał w wątpliwość decyzję zdyskwalifikowania tego zawodnika.

Jak zaznaczył, odniósł silne wrażenie, że trwa na polską reprezentację swoista nagonka, gdyż poza dyskwalifikacją Pawła Wąska, Piotr Żyła poddawany był kontroli po każdym skoku, cą zwykle nie ma miejsca - Jesteśmy w szoku, bo naprawdę, bo to jest troszkę tak, jakby była na nas nagonka. Wczoraj Piotrek [Żyła - przyp. red.] był kontrolowany po każdym skoku, to się nie zdarza. Wiadomo, tłumaczy się winny, ale z drugiej strony naprawdę sztab mierzy te kombinezony, dziś nawet dwa razy i wszystko wychodziło OK. Dlatego dla nas jest to szok, bo Paweł mógł dziś zająć fajne miejsce.

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski o pogodzie w Boże Narodzenie 2021 roku. Czy Święta będą białe

Zerknij: Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję w sprawie refundacji leku. Chorzy nie kryją rozgoryczenia