Według medialnych doniesień, od pewnego czasu wielu Polaków otrzymuje wiadomości sms-owe na temat paczek czekających na odbiór. Tego typu sms-y niestety są kolejnym pomysłem oszustów liczących na nieuważnych i zabieganych przed świętami konsumentów.

W dobie nasilenia robienia zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych, o oszustwo i padnięcie jego ofiarą nie jest trudno, gdyż współczesna technologia umożliwia złodziejom tworzenie łudząco ponownych stron internetowych do tych oryginalnych bankowych, jak i sklepów internetowych.

Zignoruj takie wiadomości!

źródło: o2

Jak podaje "o2", od ponad tygodnia urządzenia Polaków zasypywane są informacjami na temat nieodebranej paczki, paczki czekającej na odbiór, albo podjęcia próby doręczenia paczki. W treści oczywiście umieszczony jest również link mający służyć dokonaniu wszelkich niezbędnych czynności w celu otrzymania paczki.

Gdy otrzyma się tego typu sms-a, należy natychmiast go skasować i pod żadnym pozorem nie klikać w podany w treści link. Przekierować on może na fałszywą stronę internetową, dzięki której oszuści zdobędą nasze dane do logowania w bankowości internetowej.

To jest najszybszy sposób, aby stracić wszystkie pieniądze z konta i stać się ofiarą oszustów mogących wówczas wziąć niemałe kredyty na nasz rachunek.

W treściach tych wiadomości sms-owych znajduje się także informacja o konieczności instalacji na swoim urządzeniu aplikacji ułatwiającej odebranie paczki, jednak zamiast tego możemy stracić wszystkie pieniądze. Aplikacja ta bowiem jest trojanem bankowym, za pomocą którego złodzieje będą w stanie poznać wszystko, co znajduje się na ekranie naszego smartfona.

O tym się mówi: Agnieszka Woźniak-Starak zdradziła kulisy swojej pracy dla TVP. Opowiedziała o zasadach, jakie obowiązywały w stacji

Zerknij: Czekają nas wyjątkowo drogie święta. Składniki potrzebne do przygotowania jednej z tradycyjnych potraw podrożały o 100 procent