Jak przypomina portal "Pomponik", Katarzyna Dowbor od lat jest gospodynią programu "Nasz nowy dom", w którym pomaga ludziom ciężko doświadczonym przez los. Lata pracy na planie poza satysfakcją z możliwości niesienia pomocy innym, nauczyły ją tego, że los bywa nieprzewidywalny i trzeba być gotowym na różne scenariusze. Dziennikarka zdecydowała się napisać testament. Z jakiego powodu zdecydowała się na taki krok?

Katarzyna Dowbor pomaga innym

Katarzyna Dowbor od lat niesie pomoc osobom, których życie nie oszczędzało. Wspólnie z ekipą programu "Nasz nowy dom", nie tylko odmienia domy bohaterów programu, ale także daje im nadzieję na lepsze jutro. Stykanie się z ludzkimi tragediami nauczyło prezenterkę między innymi tego, że życie potrafi być przewrotne i nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień.

Katarzyna Dowbor wyznała, że zdecydowała się spisać testament. Jak przyznała, zdecydowała się na ten krok przede wszystkim dlatego, że "takie sprawy powinno załatwiać się wcześniej, żeby później nie było problemu". Prezenterka przypomniała, że od kilku lat jest praktycznie cały czas w drodze w związku ze swoją pracą w programie "Nasz nowy dom", a jak wiadomo "przezorny zawsze ubezpieczony".

Jak przyznała, do spisania testamentu podeszła, jak do każdej innej sprawy formalnej, jak choćby wizyty w banku. Co znalazło się w jej ostatniej woli?

Szczegóły testamentu

Przyznała, że w testamencie wskazała dokładnie kto i co odziedziczy. Zadbała również o to, aby nic złego nie spotkało jej ukochanych zwierzaków. Wskazała nie tylko kto ma dostać dom, ale także kto ma zaopiekować się jej pupilami.

Dziennikarka przyznała, że nie mają dla niej znaczenia przesądy dotyczące testamentu. Chciała mieć pewność, że uda jej się zaoszczędzić bliskim problemów i sporów.

Co sądzicie o takiej decyzji Katarzyny Dowbor?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Woźniak-Starak zdecydowała się na odważny krok. Pomimo protestów wydawcy kontynuowała swoją wypowiedź

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Już w styczniu 2022 roku z listy leków refundowanych zniknie kilka specyfików. Za które medykamenty zapłacimy więcej

O tym się mówi: Meghan Markle i książę Harry pochwalili się nową kartką bożonarodzeniową. Jest bardzo ciekawy szczegół różniący ją od poprzedniej