Pogoda w naszym kraju chwilę przed Bożym Narodzeniem ma według prognoz mocno nas zaskoczyć. Nie każda niespodzianka będzie należała do pozytywnych.

Grudniowa pogoda w Polsce w 2021 roku wciąż ulega zmianie. Były silne mrozy dające w kość wszystkim mieszkańcom Polski. Obecnie borykamy się z topniejącym śniegiem, gdyż temperatury w całym kraku zrobiły się plusowe.

Nadchodzą kolejne zmiany w aurze pogodowej

Różnice w temperaturach w ciągu tygodnia są w stanie osiągać nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Obecnie jednak synoptycy prognozują dalsze zmiany w warunkach atmosferycznych.

Wszystko na to wskazuje, że długoterminowe prognozy o mokrym i deszczowym Bożym Narodzeniu zawiodły i czekać nas mają prawdziwie zimowe i białe Święta Bożego Narodzenia.

Według nowych prognoz synoptyków, odpuszczenie mrozu ma być tylko chwilowe, a co ciekawsze, w całej Polsce mają zacząć się dość obfite opady śniegu, co z pewnością nie ucieszy podróżujących do swoich bliskich na święta kierowców.

Zaraz po najbliższym weekendzie zapanować ma na terenie całego kraju chłodne powietrze znad północy kontynentu. To z kolei ma przynieść ponowne mrozy i obfite opady śniegu. Mieszkańcy wschodniej Polski i regionów górskich na południu mają największą szansę na cieszenie się białym puchem w okresie świątecznym.

Wielu jednak może odczuć ogromne obciążenie tymi zmianami, gdyż temperatura może spaść nawet do -18 stopni Celsjusza.

O tym się mówi: Pewna ozdoba choinki ma niezwykłe znaczenie. Niewiele osób o tym wie. To bardzo ponure

Zerknij: Projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny trafił do Sejmu. Kto będzie mógł skorzystać z nowych świadczeń

Nie przegap tego: Premier Matusz Morawiecki zapowiedział, że ceny części produktów zaczną spadać. Za co zapłacimy mniej