Jak podaje portal "Super Express", Magda Mołek zdecydowała się na bardzo osobiste wyznanie. W rozmowie z publicystą Tomaszem Terlikowskim wróciła do trudnych wydarzeń, jakie miały miejsce po śmierci jej ojca. Aż trudno uwierzyć, że mogło dojść do takiej sytuacji. Reakcja Terlikowskiego niejedną osobą zaskoczy.

Szczere wyznanie Magdy Mołek

Magda Mołek udzieliła wywiadu Tomaszowi Terlikowskiemu. W trakcie rozmowy dziennikarka postanowiła opowiedzieć o swoim przykrym zajściu, w którym uczestniczył ksiądz. Wszystko miało miejsce tuż po śmierci jej ojca. Aż trudno uwierzyć, że duchown mógł się zachować w taki sposób w takim momencie.

Dziennikarka przyznała, że ksiądz nie zważając na żałobę, w jakiej pogrążone były ona i jej matka, zapytał, czy faktycznie jej ojciec zmarł na serce, czy może "samo coś sobie zrobił". Dopiero potem dotarło do niej, że kościół katolicki przez bardzo długi czas odmawiał pochówku osób, które popełniły samobójstwo. Mimo to, ta sugestia ogromnie ją w tamtym czasie poruszyła.

Magda Mołek i Tomasz Terlikowski/YouTube @Wprost
Magda Mołek i Tomasz Terlikowski/YouTube @Wprost
Magda Mołek i Tomasz Terlikowski/YouTube @Wprost

Magda Mołek przyznała, że jej przypadek nie był odosobniony. Dostała wiele wiadomości od osób, które tak jak ona, spotkały się z takim pytaniem ze strony duchownych. Przyznała, że praktycznie zawsze, gdy ktoś umierał młodo, zadawano pytanie o samobójstwo.

Reakcja Tomasza Terlikowskiego

Przeprowadzający video wywiad Tomasz Terlikowski, nie krył, co myśli o takim zachowaniu. Do opisanych przez Mołek wydarzeń doszło w latach 90. tego wiku, kiedy zmienie uległ stosunek kościoła do samobójców. Pytanie zadane przez duchownego wzburzyło Terlikowskiego.

Dziennikarz stwierdził, że duchowny wykazujący się takim stopniem braku empatii "jest bucem i człowiekiem, który nie powinien mieć kontaktów z ludźmi", a już na pewno "nie powinien być księdzem".

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Skandal wokół "Sprawy do Reportera trwa". Mecenas Maria Wentlandt-Walkiewicz zabiera głos. Co powiedziała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W mediach rozpętała się burza wokół księżnej Kate. Czy żonie księcia Williama na rękę jest niedyspozycja królowej Elżbiety II

O tym się mówi: Z życia wzięte. Niezwykłe zdjęcie podczas USG. Kobieta nie miała pojęcia, co się dzieje w jej brzuchu