Najczęściej nie ma w tym nic złego, a takie zachowanie psa jest normalne. Czasami jednak pies gryząc w ten sposób ogon, chce poinformować właściciela, że ​​coś mu przeszkadza.

Jeśli pies nie gryzie często ogona, nie ma się czym martwić. W przeciwnym razie należy zwracać uwagę na zachowanie zwierzęcia lub, jeszcze lepiej, zasięgnąć porady weterynara, informuje fakta.today

Według ekspertów istnieje sześć powodów, dlaczego pies gryzie ogon.

1. Jeśli szczeniak gryzie swój ogon, jest po prostu ciekawy

Prawdopodobnie dla szczeniaka jego ogon jest dodatkową zabawką. Takie zachowanie w młodym wieku jest dla zwierzęcia całkowicie naturalne i nie ma się czym martwić.

2. Być może w ten sposób pies chce zwrócić na siebie uwagę

Wiadomo, że psy są bardzo empatycznymi zwierzętami. Dlatego bardzo szybko zwierzak zauważa, że ​​jego właściciel bawi się, gdy goni ogon. Dlatego, w trosce o dodatkową uwagę właściciela, pies może bawić się ogonem.

Jeśli jednak znudzi ci się pies, który widząc was zaczyna gonić za ogonem, po prostu przestańc zwracać na niego uwagę, a gdy pies się zatrzyma, pochwal go za to, że się zatrzymał.

3. Jeśli pies się nudzi

Nuda jest również jednym z powodów, dla których pies goni za ogonem.

Dlatego jeśli uważasz, że przyczyną takiego zachowania jest brak aktywności fizycznej i umysłowej, możesz spróbować rozwiązać ten problem za pomocą dłuższych spacerów i specjalnych zabawek dla psów.

4. Pies biega za ogonem na starość

Niestety wraz z wiekiem inteligencja niektórych psów zaczyna stopniowo spadać. Może to spowodować u psa gryzienie i żucie ogona.

W takim przypadku wskazane jest zasięgnięcie porady lekarza weterynarii, aby pies mógł w razie potrzeby otrzymać niezbędne badania i leczenie.

5. Jeśli pies jest niespokojny

Kiedy pies jest zdenerwowany, może gryźć ogon, aby ukryć podekscytowanie.

Psy mogą również gryźć ogon po kontuzji, aby złagodzić ból.

W takim przypadku musisz uspokoić psa i usunąć nadmierne podniecenie.

6. Pies cierpi na pasożyty lub alergie

Jeśli pies zacznie gryźć ogon, a znajdziesz w nim pchły lub kleszcze, wymagane będzie specjalne traktowanie sierści.Zapalenie skóry lub inne zapalenie skóry psa może również prowadzić do tego zachowania.

Konsultacja weterynarza może być wymagana, aby pomóc twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Aby zatem zrozumieć, dlaczego pies goni za ogonem, należy go obserwować, aby przeanalizować zachowanie swojego pupila.

O tym się mówi: W mediach rozpętała się burza wokół księżnej Kate. Czy żonie księcia Williama na rękę jest niedyspozycja królowej Elżbiety II

Zerknij: Elżbieta z "Rolnik szuka żony" twardo stoi przy swoim. Nie chce widzieć Marka. Co jej zrobił