Niezależnie od tego, czy plamy pochodzą z brudu, płynów, jedzenia, makijażu czy czegokolwiek innego, istnieje wiele wspaniałych domowych sekretów, które pomogą usunąć je z ręczników.

Nie ma nic lepszego, jak najprostsze rozwiązania

Białe ręczniki z biegiem czasu stają się szare, a jeśli dokonasz przypadkowego wyprania ich z czerwonymi skarpetkami, również mogą stać się różowe! Jak więc sprawić, by ręczniki wyglądały tak samo białe i lśniące, jak w ulubionym luksusowym hotelu?

Używanie detergentu z wybielaczem pomoże utrzymać jasne, białe ręczniki. Pomoże to również usunąć bardziej podstawowe plamy, takie jak makijaż czy brud. Użyj mieszaniny wybielacza i wody z detergentem, aby najpierw namoczyć ręczniki.

Następnie wypłucz je i poddaj regularnemu praniu. Aby uzyskać bardziej hardkorowe, ale rzadsze podejście, postaw na gotowanie! Do dużego garnka wsyp trzy łyżki mydła do prania i trzy łyżki sody oczyszczonej i zalej zimną wodą. Następnie delikatnie gotuj wstępnie przygotowane ręczniki w garnku przez pół godziny. Pozwól im ostygnąć, a następnie włóż do pralki, aby spłukać i odwirować jak zwykle. Ta technika pomoże również powstrzymać szarość ręczników.

Ważnym sposobem na usunięcie plam z oleju z ręczników jest zwykły płyn do mycia naczyń. Wiele produktów do ciała, których używasz, zawiera dużo olejków, więc niezależnie od tego, czy usuwasz plamy z ręczników kąpielowych, szlafroków czy dywaników łazienkowych, jest to świetny sposób na opanowanie przypadkowego rozlania lub zabrudzenia. Nanieś płyn do naczyń bezpośrednio na plamę, pozostaw na chwilę w mydle, aby rozłożył olej, a następnie upierz i wypłucz. Aby usunąć bardziej intensywne plamy, namocz ręczniki w wiadrze z wodą z mieszanką płynu do naczyń i odrobiną wody utlenionej. Następnie pierz jak zwykle.

O tym się mówi: Agata Kornhauser-Duda udała się z wizytą do wyjątkowego mężczyzny. Wygląda na to, że dobrze bawiła się w jego towarzystwie

Zerknij: Elżbieta z "Rolnik szuka żony" twardo stoi przy swoim. Nie chce widzieć Marka. Co jej zrobił