Królowa Elżbieta II odwołać musiała tradycyjny rodzinny obiad przed Bożym Narodzeniem jako środek ostrożności z powodu ogłoszenia wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Wielkiej Brytanii, jak podało brytyjskim mediom źródło z Pałacu Buckingham.

Królowa odwołała coroczne spotkanie z rodziną z powodu Omicrona

Według tajemniczego informatora, decyzja ta zapadła zpobiegawczo, ponieważ uważa się, że obiad zagroziłby przygotowaniom bożonarodzeniowym zbyt wielu osób, gdyby został przeprowadzony.

Chociaż obecny jest żal z powodu odwołania tradycyjnego obiadu rodzinnego, istnieje przekonanie, że jest to „właściwa rzecz do zrobienia” dla wszystkich zainteresowanych. 95-letnia monarchini zwykle organizuje coroczne wydarzenie dla swojej dalszej rodziny przed Bożym Narodzeniem w Pałacu Buckingham.

Zeszłoroczne spotkanie również zostało odwołane z powodu pandemii. Uważa się, że plany na świąteczny obiad rodzinny w zamku Windsor w przyszły wtorek, według PA Media zostały całkowicie usunięte z rozkładu zajęć królowej.

W poprzednich latach królowa zapraszała swoją dalszą rodzinę, aby dołączyła do niej w jej londyńskiej rezydencji przed wyjazdem do Sandringham w Norfolk, gdzie w okresie świątecznym gości najbliższą rodzinę.

Aktualnie główną rezydencją monarchy jest zamek Windsor na obrzeżach Londynu. W tym roku przypada pierwsze Boże Narodzenie królowej od śmierci jej męża, księcia Filipa. Decyzja o anulowaniu w tym roku rodzinnego spotkana została podjęta po ostrych ostrzeżeniach naczelnego lekarza Anglii o rozprzestrzenianiu się wariantu Omicron, wzywających ludzi do zachowania ostrożności, aby można było zachować Boże Narodzenie.

O tym się mówi: Magda Narożna szczerze o trudnych chwilach Zenka Martyniuka. Padły zaskakujące słowa

Zerknij: Donald Tusk komentuje nowe informacje w sprawie wypadku Beaty Szydło. "Zrobili to całej Polsce"