Jak podaje "Interia", rachunki za gaz w kwocie netto domowych użytkowników w 2022 roku wzrosnąć mają o 54%.

Większe rachunki za gaz w 2022 roku

Okazuje się, że nowe taryfy sprzedaży gazu dla spółki PGNiG obrót detaliczny, a także na rozprowadzanie tego właśnie paliwa dla Polskiej Spółki Gazownictwa zostały właśnie zatwierdzone przez prezesa URE.

Podwyżki rachunków za gaz mieliby odczuć najbardziej mieszkańcy domów, gdyż wzrosnąć miałyby o około 174 zł netto na miesiąc. Użytkownicy kuchenek gazowych natomiast zapłacić mają o 9 zł więcej miesięcznie.

W nowo zatwierdzonej taryfie PGNiG ceny gazu są większe o około 83%, zaś stawki opłat za abonament pozostają na stałym poziomie, bez zmian. Oznaczać to ma zwiększenie średnich opłat w obszarze rachunku dotyczącym obrotu, chodzi o to, że cena za gaz oraz opłata abonamentowa mają być wyższe o około 77% dla użytkowników gazu zaazotowanego i wysokometanowego.

Dla wielu Polaków rachunek wzrośnie o 54% czyli o 56 zł netto na miesiąc. Głównie chodzi o użytkowników kuchenek gazowych, oraz odbiorców gazu ogrzewających nim wodę. Informacje podane przez URE nie pozostawiają wątpliwości - (...) Właśnie utrzymujący się wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi podstawowe źródło pozyskania tego paliwa przez PGNiG OD, jest głównym powodem wzrostu cen dla odbiorców indywidualnych. Regulator dba o równoważenie interesów przedsiębiorstw gazowych i odbiorców gazu i zatwierdza taryfy skalkulowane przez przedsiębiorstwa w oparciu o koszty uzasadnione. (...)

Wielu użytkowników, którzy zmuszeni byli zmienić sposób ogrzewania i wybrali ogrzewanie gazowe, z pewnością nie przemilczą zapowiadanych podwyżek cen zarówno gazu, jak i energii elektrycznej. Mieszkańcom Polski nie pozostawiono wyboru, narażając na zwiększenie kosztów ogrzewania.

O tym się mówi: https://planeta.zycie.news/39832-mozliwe-zmiany-w-przejmowaniu-emerytury-przez-wdowy-co-mialoby-byc-inaczej

Zerknij: Katarzyna Dowbor zdradziła tajemnicę dotyczącą prowadzonego przez nią programu. O tym, wiedziało naprawdę niewiele osób