Jak podaje "Super Express", prognoza pogody na okres bożonarodzeniowy i sylwestrowy 2021 roku nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Czy Boże Narodzenie będzie białe?

Każdy, kto wymarzył sobie święta oprószone świeżym, białym puchem, będzie musiał niestety porzucić w tym roku tę wizję. Zylić nas może i dać ogromną nadzieję na białe święta w 2021 roku fakt, że połowa następnego tygodnia w całym kraju pełna ma być opadów śniegu, oraz temperatury poniżej zera stopni.

Jednak wraz z nadejściem okresu Świąt Bożego Narodzenia, nastąpić ma w pogodzie zwrot i radykalna zmiana. Przeważać mają dodatnie temperatury, oraz opady deszczu. Topniejący śnieg dodatkowo może utrudnić kierowcom podróżovanie, a pierwszym uniemożliwić przyjemny spacer.

Wszyscy miłośnicy świątecznego klimatu, z ogromną nadzieją będą oczekiwać opadów śniegu, które zapewnić mogą dopięcie na ostatni guzik świątecznego klimatu. Jak się okazuje biała, śnieżna pierzynka będzie wstanie wytrzymać do piątku 24 grudnia jedynie w niewielkiej części Polski, czyli północno-wschodniej Polsce i na Podkarpaciu.

Tam wystąpić mają opady śniegu tuż przed wigilią, oraz utrzymać się ma lekki mróz. W pozostałej części Polski termometry wskazywać mają wartości powyżej zera, a pojawiające się opady, ze śniegu zmienią się w deszcz. Taki stan rzeczy według synoptyków ma się utrzymać aż do Sylwestra.

O tym się mówi: Znana jest już lista artystów mających wystąpić podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką 2021. Kto uświetni tę noc

Zerknij: Cristiano Ronaldo zdradził płeć nienarodzonych bliźniaków. Rodzina piłkarza zrobiła to w uroczy sposób