Jak podaje "Super Express", były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski nie żywi nadziei odnośnie ekonomicznej sytuacji w naszym kraju. W dość ostrych słowach wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji, co nie umknęło uwadze tabloidów i mediów.

Aleksander Kwaśniewski ostro krytykuje rządzących za inflację

Nie ulega wątpliwości, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski, podobnie jak Lech Wałęsa nie żywią zbyt sporej sympatii do działalności obecnej partii rządzącej. Niezależnie od preferencji politycznych, każdy mieszkaniec Polski jest w stanie zauważyć potężną inflację, jaka pojawiła się w kraju wraz z podpisaniem ratyfikacji umowy z Unią Europejską.

Wielu polityków jednogłośnie twierdzi, że partia rządząca świetnie zdawała sobie sprawę z tego, jak będzie wyglądać gospodarcza przyszłość naszego kraju.

Aleksander Kwaśniewski w bardzo ostrych słowach zabrał głos w tej sprawie i nie przebierał w słowach krytykując aktualnie rządzących i efekty ich decyzji - Ostatnio słyszałem polityka obozu władzy, który z dumą ogłosił, że 90 proc. emerytów nie będzie płaciło podatków, bo nie zarabia 2,5 tys. zł. Mamy w Polsce wielką biedę. Bo to nie są emerytury, to są bieda-emerytury. Rząd boi się antyszczepionkowców, którzy stanowią dużą część wyborców PiS. Rząd jedynie tworzy jakieś przepisy, które mają sprawiać wrażenie, że władza coś robi. Działaniami rządu kierują badania. PiS bada wszystko z socjologiczną wręcz obsesją. I widocznie tak im to z badań wychodzi: nie narażać się antyszczepionkowcom - grzmiał Aleksander Kwaśnewski, niezdając sobie raczej sprawy z tego, kim jest antyszczepionkowiec (osoba całkowicie i radykalnie przeciwna jakimkolwiek szczepieniom, nigdy nie przyjęła dobrowolnie szczepionki i nie pozwala na podawanie prawnie obowiązkowych szczepień swoim dzieciom).

Polityk zarzucił partii rządzącej nawet upolitycznienie tej wciąż podtrzymywanej w mediach na wysokim poziomie pandemii, dodał także że jest za absolutnym przymusem szczepień i obowiązkiem posiadania paszportów kowidowych w przestrzeni publicznej.

Co sądzicie o argumentach Aleksandra Kwaśniewskiego?

O tym się mówi: Zadłużenie, a emerytura lub renta. Ile komornik ma prawo zgarnąć świadczenia na poczet spłaty długu

Zerknij: Wspaniały gest ze strony bydgoskiej Bazyliki. Wielu potrzebujących mieszkańców otrzymało świąteczne dary