Temat rent i emerytur od bardzo długiego czasu nie traci na atrakcyjności i aktualności. Zważywszy na ogromną inflację, która dręczy polską gospodarkę, a także inne kraje europejskie, każda z grup społecznych mocno niepokoi się przyszłością zadając sobie pytanie, jak będzie wyglądać nadchodzący 2022 rok.

Co przewiduje budżet na 2022 rok w kwestii świadczeń rentowych i emerytalnych?

Nie ulega wątpliwości, że mocno rozpropagowany medialnie nowy polski ład stał się przedmiotem wielu dyskusji społeczeństwa na temat jego elementów, a także wpływu na egzystencję wszystkich grup społecznych. Jak możemy zobaczyć w wielu medialnych doniesieniach, polski rząd bardzo się stara rozpieścić jedną z najliczniejszych grup społecznych, jaką są seniorzy, którzy stanowić mogą liczny elektorat w najbliższych wyborach. W związku z tym emeryci i renciści mogą liczyć na wiele zmian, nazywanych przez media i rządzących korzystnymi.

Jak podaje "Super Express", szef resortu finansów Tadeusz Kościński zapytany o budżet na 2022 rok oznajmił, że przewiduje on całą masę korzystnych rozwiązań dla emerytów i rencistów, między innymi zwolnienie ich świadczeń z podatku dochodowego, co dotyczyć ma dzięki polskiemu ładowi 70% obywateli uprawnionych do pobierania świadczeń.

W związku z owymi zmianami, mającymi sprawić, że w kieszeniach seniorów pozostanie więcej pieniędzy Tadeusz Kościński zdradził, że na 2022 rok 14 emerytura nie jest przewidywana - W przyszłym roku dojdzie do bardzo pozytywnych zmian dla emerytów. Dzięki Polskiemu Ładowi 70 proc. z nich nie będzie płacić podatków dochodowych. Już dzięki temu zostanie w ich kieszeniach więcej pieniędzy. W związku z czym na razie planów na 14. emeryturę nie ma - wyjawił w rozmowie z mediami minister.

O tym się mówi: Kamil Durczok doczeka się upamiętnienia. Jego pamięć zostanie uczczona w wyjątkowy sposób

Zerknij tutaj: Beata Kozidrak przeszła spektakularną metamorfozę. Aż trudno rozpoznać ją na nowych zdjęciach