W mediach pojawiła się bardzo smutna wiadomość na temat znanego polskiego aktora Jerzego Treli. Okazuje się bowiem, że 79-letni artysta zmaga z bardzo ciężką chorobą nowotworową. Aktorka Anna Dymna ujawniła, jak będą wyglądały najbliższe święta Bożego Narodzenia dla emerytowanego aktora Jerzego Treli.

Smutne wieści. Aktor potrzebuje teraz ciszy i spokoju

To już przeszło 20 lat, od kiedy znakomity i kochany przez wielu Polaków aktor Jerzy Trela walczy ciężkim nowotworem. Niestety rok 2017 przyniósł artyście kolejny cios od losu. Okazuje się bowiem, że według lekarskich diagnoz rak powrócił. Był zmuszony wówczas poddać się zabiegowi, który niestety nie odniósł potrzebnych skutków, a artysta musiał całkowicie porzucić życie zawodowe.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Pawel Wodnicki (@krakowianie)

W najcięższych momentach swojego życia Jerzy Trela mógł zawsze liczyć na pomoc i wsparcie swoich przyjaciół z Teatru Starego, w którym przestał już grać po niemal pięciu dekadach pracy. Na deskach tego właśnie teatru w 1970 roku spotkał Annę Dymną, która obecnie trwa przy nim i wspiera go w ciężkiej chorobie.

Jak przyznała, jej przyjaciela Jerzego Trelę czekają bardzo smutne i ciężkie Święta Bożego Narodzenia. Anna Dymna przepięknie wspomina lata znajomości z aktorem, pamięta nawet moment odejścia jego ukochanej żony - Całe moje zawodowe życie kojarzy mi się z Jurkiem. Skromny, pokorny, uczciwy. Oddałabym mu nerkę. Od niego cały czas uczę się szacunku do drugiego człowieka. Jurek jest bardzo chory i potrzebuje spokoju, by stoczyć tę trudną walkę. Kocham go, jest dla mnie mistrzem, bratem.

O tym się mówi: Elżbieta Bator z "Rolnika" ujawniła rodzinną tajemnicę. Internauci poczuli obrzydzenie. O co chodzi

Zerknij: Sara James gościła w "Pytaniu na śniadanie". Katarzyna Cichopek nie potrafiła się powstrzymać. Co zrobiła