Władcę Dubaju zmuszono do wypłacenia swojej byłej żonie, księżniczce Haya i ich dwójce dzieci, ugody rozwodowej, która może sięgnąć ponad pół miliarda funtów – najwyższego w historii przyznanego przez sąd w Wielkiej Brytanii – aby chronić ich przed zagrożeniem, jakie dla nich stanowi.

Niezwykłe zwyczaje?

W pisemnym orzeczeniu sędzia Moor potwierdził, że „wyjątkowo” „główne zagrożenie” dla Hayi i dzieci pochodzi od szejka Mohammeda bin Rashida al-Maktouma, który jest również premierem Zjednoczonego Emiratu Arabskiego, bliskiego sojusznika Wielkiej Brytanii w Zatoce.

Haya uciekła do Wielkiej Brytanii w kwietniu 2019 roku z dwójką dzieci. Od tego czasu, w serii rozpraw dotyczących opieki, dostępu i wsparcia finansowego, które do tej pory kosztowały ponad 70 milionów funtów opłat prawnych, sędziowie sądów wyższych stwierdzili na podstawie bilansu prawdopodobieństwa, że: Szejk Mohammed zaaranżował porwania dwójki swoich innych dzieci, księżniczki Latify i księżniczki Szamsy – w tym ostatnim przypadku z ulic Cambridge i poddał Hayę kampanii „zastraszania”.

Używając oprogramowania szpiegującego Pegasus firmy NSO Group, zhakował telefony Haya i pięciu jej współpracowników, w tym dwóch jej prawników, podczas gdy para została unieruchomiona w postępowaniu sądowym.

Jego agenci próbowali kupić nieruchomość za 30 milionów funtów obok domu Haya w Berkshire, co stanowiło „bardzo poważne zagrożenie dla jej bezpieczeństwa”. Odnosząc się do poprzednich orzeczeń, Moor, który nakazał szejkowi zapłacić z góry ponad 250 milionów funtów na rzecz Hayi i zapewnić gwarancję bankową w wysokości 290 milionów funtów na roczne płatności, powiedział: „Jestem całkowicie zadowolony, że oznacza to, że chociaż JKW (jej królewska wysokość Haya) i dzieci w każdym razie wymagałyby zapewnienia bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę ich status i ogólne zagrożenia terroryzmem i porwaniami, z jakimi spotykają się w takich okolicznościach, są one szczególnie bezbronne i potrzebują wodoszczelnej ochrony, aby zapewnić im stałe bezpieczeństwo i ochronę w tym kraju.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Zenek Martyniuk szczerze o zachowaniu syna. Postanowił raz na zawsze zakończyć temat Daniela

Zerknij: Agnieszka Woźniak wyraźnie zakochana. Wiadomo, kim jest ukochany dziennikarki