Media wciąż rozpisują się na temat rent i emerytur. Aktualnie na tapet trafił miesiąc grudzień 2021 roku. Okazuje się bowiem, że mają wówczas się odbyć wypłaty emerytur i rent we wcześniejszym terminie.

Jak podaje "Super Express", Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci odbiorcom w całej Polsce ich świadczenia emerytalne i rentowe przed świętami Bożego Narodzenia. To oznacza, że Poczta Polska wypuściła już swoich listonoszy, aby doręczyli świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych już 22 grudnia.

Wceśniejsze emerytury i renty

To jest bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy wciąż jeszcze są w trakcie świątecznych zakupów. Decyzja podjęta przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych o wcześniejszym wpłaceniu grudniowych świadczeń emerytalnych i rentowych dotyczy terminu od 21 grudnia 2021 roku.

Dzięki tej decyzji, spora część świadczeń dostarczanych przez listonoszy zdążyła już dotrzeć do świadczeniobiorców. Wcześniejsze rozpoczęcie grudniowych wypłat poskutkuje tym, że zostaną one w całości dostarczone najpóźniej do gnia 24 grudnia, czyli do Wigilii Bożego Narodzenia.

Poczta Polska postanowiła także, że przyspieszy doręczenie środków finansowych dotyczących przekazów oznaczonych terminem na 1 stycznia 2022 roku. Ich dystrybucja rozpocząć się ma zatem od 29 grudnia tego roku. Dodatkowo należy przypomnieć, że usługi pocztowe Poczty Polskiej dostępne będą w zbliżającym się okresie świąteczno-noworocznym, w dzień wigilijny, a także w Sylwestra.

O tym się mówi: Poruszające wspomnienie o prezydencie Lechu Kaczyńskim. Aż trudno powstrzymać łzy wzruszenia

Zerknij: Izabela Janachowska opowiedziała o trudnych chwilach, jakich doświadczył Żora Korolyov w ostatnim czasie. O tym wiedziało niewielu