Temat pogody, jaka ma panować w okresie świąt Bożego Narodzenia wciąż zaprząta głowy Polaków. Medialne doniesienia wciąż aktualizują prognozy przekazywane przez synoptyków, którzy stale trzymają rękę na pulsie i przekazują wszelkie informacje na temat zmian w prognozie.

Zróżnicowana pogoda na Święta?

Aktualnie "Wirtualna Polska" podaje, żenisz rosyjski ma w Wigilię nawiedzić Polskę. Chłodny ront, jakiego spodziewają się meteorolodzy podzielić ma nasz kraj, a warunki atmosferyczne okazać się mają bardzo niekorzystne dla świątecznej aury.

Jak podają media, wzdłuż północnego pasa Polski znaleźć się ma dość mroźne powietrze, słupki rtęci wskazać mają w tym obszarze do minus 2 stopni Celsjusza, a przez cały wigilijny dzień przewidywane są opady śniegu, których obfitość sięgnąć ma do siedmiu centymetrów.

W południowej części Polski zapanować ma ciepłe atlantyckie powietrze osiągające temperaturę do 7 stopni Celsjusza na plusie, a że zapowiadane są również opady, ze względu na dodatnią temperaturę będzie to deszcz.

Spodziewany jest również bardzo silny wiatr obniżający skutecznie odczuwalną temperaturę. Według meteorologów jego siła i prędkość może osiągnąć do 70 km na godzinę.

Pogodowo najgorszym obszarem będzie past od Szczecina do Lublina, który znajdzie się w obszarze linii frontu. Tam zapanować ma zerowa temperatura, która poskutkuje opadami zarówno śniegu, jak i deszczu. Taka prognoza pogody powinna być poważnym ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy są w trakcie podróżowania do swoich rodzin w celu wspólnego spędzenia okresu świątecznego.

O tym się mówi: Agnieszka Woźniak-Starak zachwyciła widzów. Jej stylizacja powala

Zerknij: Niewiarygodny pech seniora. Odłożył w ZUS-ie 700 tysięcy złotych, z czego nie dostanie ani złotówki. Jak to się stało

Nie pregap: Wigilia w tym roku wypada w piątek. Duchowni jednoznacznie wskazują, że wiąże się to z ważnym zakazem. O czym mowa