Jak podaje portal "ABC Zdrowie", Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży na terenie całego kraju popularnego suplementu diety. Z aptem wycofana została konkretna partia produktu o nazwie "Kerabione". Warto sprawdzić, czy nie mamy jej w swojej apteczce.

Znany specyfik wycofany z obrotu

Ze sprzedaży wycofano suplement diety o nazwie Kerabione, pakowany po 60 tabletek. Stospwany jest do poprawy kondycji paznokci i włosów. Ogłoszenie dotyczy partii o numerze seryjnym 41104106, z okresem minimalnej trwałości do 30 czerwca 2023 roku.

Suplement diety produkowany jest przez firmę Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria, a za jego dystrybucję na terenie naszego kraju odpowiedzialna jest firma Valentis Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa Wyprodukowano w UE.

Pacjenci, którzy w swoich apteczkach mają wskazaną partię powinni zaniechać przyjmowania leku i zwrócenie go do apteki, gdzie zostanie zutylizowany.

Wycofany ze sprzedaży suplement diety/portal.abczdrowie.pl
Wycofany ze sprzedaży suplement diety/portal.abczdrowie.pl
Wycofany ze sprzedaży suplement diety/portal.abczdrowie.pl

Niebezpieczna substanacja w suplemencie diety

W jednej z partii suplementu diety "Kerabione" wykryto tlenek etylenu i w związku z tym, zdecydowano się wycofać produkt ze sprzedaży. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy w suplementach diety, czy produktach spożywczych znajdowana jest ta substancja. Jest ona często wykrywana w dodatkach do żywności, takich jak mączka drzewa świętojańskiego, czy guma guar.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie jest zabronione na terenie Unii Europejskiej. Jak wskazuje GIS, nie da się ustalić jego bezpiecznej dawki, która nie niosłaby za sobą negatywnych skutków zdrowotnych. Wykazuje on działanie mutagenne oraz rakotwórcze.

apteka / YouTube:  PKTplVideo
apteka / YouTube: PKTplVideo
apteka / YouTube: PKTplVideo

Macie ten suplement diety w swojej apteczce?

To też może cię zainteresować: Barbara Kurdej-Szatan po raz kolejny skomentowała sytuację na granicy. Czy i tym razem naraziła się na krytykę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lech Wałęsa utyskuje nad swoimi finansami. Jego Święta Bożego Narodzenia będą skromne, gdyż zbankrutował

O tym się mówi: Para prezydencka wywołała niemałe poruszenie. Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda dali się ponieść magii świąt. O co chodzi