Jak podaje portal "Super Express", Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska) zdradził, czym zajmuje się obecnie Donald Tusk i jakie są jego plany na najbliższą przyszłość. Polityk ocenił również wprowadzenie stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią.

Andrzej Halicki o wprowadzeniu stanu wyjątkowego

Poalityk Koalicji Obywatelskiej był gościem Jacka Prusinowskiego w audycji "Sedno sprawy" emitowanej w Radiu Plus. Odniósł się w niej między innymi do kwestii związanych z wprowadzeniem na granicy Polsko-Białoruskiej stanu nadzwyczajnego. Wiąże się on z restrykcjami obowiązującymi na obszarze kilkudziesieciu miejscowości w dwóch województwach.

Na poniedziałkowym posiedzeniu Sejmu opozycji nie udało się zmienić decyzji o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Halicki przyznał, że nie sprzeciwiałby się sięgnięciu po takie rozwiązanie, gdyby rządzący zdecydowali się współpracować. W jego ocenie zewnętrzna granica Polski i Unii Europejskiej jest obecnie zagrożona destabilizacją.

Andrzej Halicki/YouTube @Rmf Fm
Andrzej Halicki/YouTube @Rmf Fm
Andrzej Halicki/YouTube @Rmf Fm

Zdaniem Andrzeja Halickiego prezydent Andrzej Duda powinien zwołać w tej sprawie Radę Bezpieczeństwa Narodowego i tam przedstawić informacje dotyczące sytuacji. Prezydent nie zdecydował się na taki ruch, wykazując się niechęcią do osiągnięcia konsensusu między władzą a opozycją.

Polityczne plany Donalda Tuska

Jacek Prusinowski w rozmowie z Andrzejem Halickim zapytał również o brak obecności szefa PO, Donalda Tuska. Polityk zdradził, że były premier przebywa obecnie w Brukseli, gdzie organizuje kwestie związane z jego odejściem z fotela szefa Europejskiej Partii Ludowej (EPP) i wyborami następcy.

"Organizuje konferencje. Jego aktywność jest bardzo widoczna" - skwitował Andrzej Halicki aktywność przewodniczącego PO.

Donald Tusk. Źródło: Youtube polsatnews.pl
Donald Tusk. Źródło: Youtube polsatnews.pl
Donald Tusk/ Youtube @polsatnews.pl

A wy, jak oceniacie wprowadzenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią?

To też może cię zainteresować: Seniorzy wciąż płacą w aptece krocie. Czy program darmowych leków okazał się niewypałem? Relacje emerytów nie pozostawiają złudzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co Karolina Małysz dostała w prezencie ślubnym od rodziców? Adam i Iza Małyszowie mają gest

O tym się mówi: Polski Ład wpłynie na wysokość przyszłorocznej trzynastki? Czy emeryci dostaną dzięki temu więcej pieniędzy