Jak podaje portal "Interia", w ostatnim czasie obserwujemy wzrost cen gazu. Niestety oznacza to, że i nas czeka podwyżka rachunków. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wskazuje, że wniosek od operatorów nie będzie dla niego zaskoczeniem. PGNiG ma zamiar taki wniosek złożyć, choć nie podaje, jaką cenę postanowi zaproponować.

Podwyżka to tylko kwestia czasu?

Już od dłuższego czasu obserwujemy na światowym rynku wysokie ceny gazu. Stąd też Prezes URE przekonuje, że tylko kwestią czasu jest to, kiedy do instytucji wpłynie wniosek o zmianę taryfy od przedsiębiorstw energetycznych. Z tak wysokimi cenami gazu na światowych giełdach nie miliśmy do czynienia od 2008 roku.

Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie
Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie
Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie

Zapytany o zmianę taryfy prezes PGNiG nie zdradził, o zmianę jakiej wysokości będzie się ubiegał. Jednocześnie zapewnił, że URE z pewnością zadba o to, aby nie obyła ona odzwierciedleniem dokładnego wzrostu cen, jaki obserwujemy obecnie na światowych rynkach. "Uwzględniona będzie wypłaszczona średnia" - zapewnił.

Warto przypomnieć, że z usług PGNiG w kwestii zaopatrzenia w gaz korzysta ponad 83 proc. klientów. Podwyżki cen gazu mogą się okazać szczególnie dotkliwe dla osób, które korzystają z piecyków gazowych zarówno do ogrzewania wody, jak i ogrzewania domów. Już teraz płacą rachunki sięgające w sezonie grzewczym nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Pieniądze/YouTube @Wiadomości
Pieniądze/YouTube @Wiadomości
Pieniądze/YouTube @Wiadomości

Wzrost rachunków za gaz to zła wiadomość z jeszcze jednego powodu. W 2022 roku więcej zapłacimy również za prąd. Czarne scenariusze pokazują, że cena energii elektrycznej może pójść do góry nawet o 40 proc.

Jak myślicie, wzrost rachunków za gaz będzie dla nas bardzo dotkliwy?

To też może cię zainteresować: Wyższe renty i emerytury? Głos w sprawie zabrała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk nie kryła rozczarowania. Wszystko w związku z obchodami urodzin Krzysztofa Krawczyka. O co chodzi

O tym się mówi: Do sieci trafiły zdjęcia z sesji ślubnej córki Adama Małysza. Efekty są oszałamiające