Jak podaje portal "Goniec", Donald Tusk może liczyć na pełne wsparcie ze strony byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Legendarny przywódca "Solidarności" nie szczędzi pod adresem lidera Platformy Obywatelskiej ciepłych słów. Co dokładnie powiedział?

Lech Wałęsa szczerze o Donaldzie Tusku

W rozmowie z "Wprost", Lech Wałęsa zapewnił, że Donald Tusk zawsze może liczyć na wsparcie z jego strony. Dodał, że zrobi wszystko, żeby byłemu premierowi udało się osiągnąć zwycięstwo. Nie ukrywał, że bardzo ceni Tuska, oceniając go jako "najlepszego polityka naszej epoki", choć z drobnymi "problemami wykonawczymi".

Donald Tusk. Źródło: Youtube Onet News
Donald Tusk. Źródło: Youtube Onet News
Donald Tusk/ Youtube @Onet News

Dziennikarze zapytali Lecha Wałęsę o Rafała Trzaskowskiego, który nie ukrywał, że ma ambicje objęcia sterów PO. Zdaniem byłego prezydenta włodarzowi stolicy nie brakuje politycznego talentu, ale teraz jest czas, aby wszyscy wsparli Donalda Tuska i odsunęli "szkodzący Polsce PiS" od władzy.

Co ciekawe w niedawnym wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej", Lech Wałesa podobnie oceniał Szymona Hołownię. Nie ukrywał, że jest on niezwykle sprawny politycznie, ale jego czas dopiero nadejdzie. Powinien "odpuścić dla dobra Polski".

Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II

Lech Wałęsa stanowczo stwierdził, że nigdy nie zdecydowałaby się na negocjacje czy jakiekolwiek rozmowy z obecnym rządem. Jego zdaniem politycy obozu władzy nie potrafią dotrzymać danego słowa, przez co układanie się z nimi mija się z celem. Zdaniem legendarnego przywódcy "Solidarności" tylko zwycięstwo Donalda Tuska może przywrócić nasz kraj na odpowiednie tory.

Zaskoczyła was ocena Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Tomasz Stockinger szczerze doradza Beacie Kozidrak odnośnie podobnego błędu, jaki popełnił kilka lat temu. Co jej powiedział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dnaich: Niesamowite zdarzenie. 12-letnia dziewczynka "powraca do życia" na własnej uroczystości ostatniego pożegnania. Co się stało

O tym się mówi: Kuba Wojewódzki skrytykował celebrytki goszcząc w "Dzień Dobry TVN". Edward Miszczak wezwał go za to na rozmowę. Co dalej z karierą dziennikarza w TVN