Jak podaje portal "Super Express", pogoda w ostatnich dniach nas rozpieszczała. Ciepłe i słoneczne dni nie potrwają jednak już zbyt długo. Już niebawem czeka nas gwałtowne załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. Obowiązują praktycznie w całej Polsce. Co nas czeka? Kiedy i gdzie będzie najgorzej?

Gwałtowna zmiana pogody

Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że iście letnia aura nie pozostanie z nami na długo. Jeszcze w piątek 10 września będziemy mieli szansę nacieszyć się ciepłą i słoneczną aurą. Niestety już w weekend na przeważającym obszarze kraju należy spodziewać się gwałtownej zmiany pogody. Jedynym obszarem, na którym nie prognozuje się na ten moment wydania alertów jest województwo łódzkie.

W pozostałych województwach już od soboty obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Niewykluczone, że miejscami towarzyszyć będzie im również grad. Najwcześniej pojawią się w północno-zachodniej części kraju. W niedzielę pojawią się z kolei na południu i wschodzie.

W trakcie burz przewiduje się opady rzędu 20-25 mm. Może pojawić się silny wiatr, osiągający w porywach prędkość do 70 km/h. Największe ryzyko wystąpienia burz będzie występowało w godzinach popołudniowych oraz wieczornych.

Pierwszy stopień zagrożenia prognozowany przez IMGW wskazuje, że występowały będą zjawiska pogodowe, których pojawienie się może spowodować wystąpienie strat materialnych, a także stważać realne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. W związku z tym prowadzenie jakiejkolwiek działalności na obszarze występowania groźnych zjawisk może się okazać utrudnione i bardzo niebezpieczne.

Myślicie, że to ostatnie bardzo ciepłe dni w tym roku?

To też może cię zainteresować: Kuba Wojewódzki skrytykował celebrytki goszcząc w "Dzień Dobry TVN". Edward Miszczak wezwał go za to na rozmowę. Co dalej z karierą dziennikarza w TVN

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zenek Martyniuk zdradził, jak radzi sobie jego syn i jakie relacje ma jego żona z byłą synową. Tego nikt się nie spodziewał

O tym się mówi: Niesamowite zdarzenie. 12-letnia dziewczynka "powraca do życia" na własnej uroczystości ostatniego pożegnania. Co się stało