Jak podaje portal "O2", 12-letnia Wanessa jest niezwykle utalentowaną malarką. Jeden z nich dziewczynka postanowiła podarować królowj Elżbiecie II. Wysyłając wiadomość na brytyjski dwór, anie dziewczynka, ani jej rodzicie nie spodziwali się, że otrzymają z pałacu odpowiedź.

Obdarzona wyjątkowym talentem

Wanessa Bąkowska przyszła na świat przed 12 laty. Dziewczynka ma zespół Downa i wyjątkowy talent malarski. Nastolatka stara się rozwijać dar i szlifować umiejętności. Abstrakcyjne obrazy tworzone są za pomocą wielu różnych dość niestandardowych technik. Jedną z nich jest malowanie przy użyciu plastikowych kubków.

Marzeniem 12-letniej Wanessy było napisanie wiadomości do władającej Wielką Brytanią królowej Elżbiety II. W liście stworzonym wspólnie z wychowawczynią dziewczynka przedstawiła się, napisała kilka słów o swoich bliskich i o tym, jak ich kocha. Do wiadomości dołączyła jedną ze swoich prac zatytułowaną "Ziemia". List został wysłany jakiś czas temu.

Mama Wanessy, pani Karolina przyznała, że nie spodziewali się odpowiedzi na wiadomość wysłaną królowej. Jakież było zaskoczenie całej rodziny, kiedy w poniedziałek w skrzynce na listy znaleźli wiadomość wysłaną z pałacu Buckingham.

"Bez względu na to, czy odpowiedziała na to dama dworu z polecenia królowej, czy ktoś inny, było to dla nas, a przede wszystkim dla Wanessy, ogromna niespodzianka" - powiedziała podekscytowana mama Wanessy. List od monarchinii znajdziecie poniżej.

Wesprzyj Wanessę

Każdy z nas może wesprzeć nie tylko Wanessę, ale także dwójkę jej rodzeństwa, które również zmaga się z chorobami. U młodszego brata dziewczynki zdiagnozowano autyzm, padaczekę skroniową oraz dziecięcie porażenie mózgowe. 3-letnia siostra również urodziła się z zespołem Downa i wadą serca. Jak im pomóc?

Możecie kupić jedno z dzieł dziewczynki, dostępne na facebookowym profilu "Obrazy malowane sercem". Jedno z dzieł 12-latki możecie zobaczyć poniżej.

Zaskoczyła was odpowiedź królowej?

To też może cię zainteresować: Oburzająca sytuacja w trakcie uroczystości żałobnych. Zrozpaczony wdowiec nie krył emocji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów zabierają głos w sprawie złych warunków, w jakich ma żyć Andrzej Szopa. “Sprzątają pokój u mnie raz na tydzień”

O tym się mówi: Biskup pouczył Ewę Krawczyk o ubiorze podczas żałoby. Jego uwagi zaskakują