Jak podaje portal "Wirtualna Polska", jeśli mielibyśmy wskazać jedno z najpopularniejszych dań w Polsce, z pewnością rosół z makaronem znajdowałby się w czołówce, o ile nie na pierwszym miejscu. Wiele osób nie jest sobie w stanie wyobrazić niedzieli bez tej zupy. Świetnie sprawdza się także w chłodne dni. Niestety jego przygotowanie nie jest proste. Okazuje się, że przy przyrządzaniu rosołu można popełnić masę błędów. Jak uniknąć mętnego rosołu?

Jak przyrządzić znakomity rosół

Przy przygotowywaniu idealnego rosołu ważne jest aby mięso zalać przed gotowaniem zimną wodą. Jeśli zalejemy je wrzątkiem lub ciepłą wodą, wówczas z mięsa wytrąci się białko, sprawiając, że rosół stanie się mętny.

Rosół/YouTube @Skutecznie tv
Rosół/YouTube @Skutecznie tv
Rosół/YouTube @Skutecznie tv

Kolejnym, często popełnianym błędem jest chęć zbyt szybkiego przyrządzenia zupy. Rosół wymaga czasu. Należy gotować go długo i na jak najmniejszym ogniu. Zbyt duży ogień sprawi, że rosół nie będzie klarowny. Do tego nie zdąży przejść smakiem męsa i warzyw. Dla jeszcze lepszego smaku warto dodać do rosołu opaloną cebulę.

W czasie przygotowania rosołu należy pamiętać o ściągani z powierzchni gotującego się wywaru tzw. szumowin. Najlepiej sprawdzi się do tego zadania szeroka łyżka cedzakowa. Dzięki niej w prosty i łatwy sposób uda się usunąć wszystkie zanieszczyszczenia z rosołu. Niektórzy wykorzystują w tym celu skorupkę jajka - należy ją dokładnie umyć i wyciągnąć zaraz po ukończeniu gotowania.

Rosół/YouTube @Tomasz Borkowski
Rosół/YouTube @Tomasz Borkowski
Rosół/YouTube @Tomasz Borkowski

A wy, jakie macie patenty na udany rosół?

To też może cię zainteresować: Czeka nas gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami. Kiedy i gdzie będzie najgorzej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów zabierają głos w sprawie złych warunków, w jakich ma żyć Andrzej Szopa. “Sprzątają pokój u mnie raz na tydzień”

O tym się mówi w Polsce: 12-letnia dziewczynka z Polski podarowała niezwykły prezent królowej Elżbiecie II. To, co stało się później zaskoczyło wszystkich

O tym się mówi na świecie: Jak będzie wyglądać ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II? Zagraniczny portal zdradza zaskakujące szczegóły