Jak podaje portal "Super Express", były premier postanowił odnieść się do ostatnich słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego i ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej przez nasz kraj. Padły naprawdę mocne słowa.

Donald Tusk komentuje słowa Ryszarda Terleckiego

W trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wskazywał, że Polska powinna poszukać "drastycznych rozwiązań" wobec Unii Europejskiej. Wielu upatruje w tym groźby opuszczenia przez nasz kraj wspólnoty europejskiej. Do tych słów odniósł się również Donald Tusk.

Były premier podkreślił, że nawet jeśli PiS póki co nie ma w planach wyprowadzania nas z UE, to nie oznacza, że tzw. polexit nie jest możliwy. "Niektórzy zastanawiają się czy to tylko głupota, czy brak elementarnej wiedzy politycznej, czy zła wola" - stwierdził Tusk.

Donald Tusk. Źródło: Youtube polsatnews.pl
Donald Tusk. Źródło: Youtube polsatnews.pl
Donald Tusk/YouTube @polsatnews.pl

Jego zdaniem bardzo wielu polityków obozu władzy traktuje UE jako "przykrą konieczność" i jest to ujęcie bardzo delikatne. Dodał, że nawet jeśli nie planują polexitu, to jest w nich emocjonalna gotowość do uczynienia tego kroku. Jednak najmocniejsze słowa padły później.

Donald Tusk o karach dla Polski

Donald Tusk odniósł się również do zarzutów, że to on w Brukseli załatwia kary finansowe dla naszego kraju. Polityk przyznał, że co prawda rozmawia z przedstawicielami UE w tej sprawie, ale prosząc, żeby nie karano obywateli naszego kraju za błędy rządzących.

Nie były to jednak najbardziej zaskakujące słowa. Rządzących Donald Tusk nazwał "nieznośnymi bachorami", które są gotowe powiedzieć wszystko nawet wygłoszenie największej "politycznej herezji".

Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka

Zgadzacie się z opinią Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Papież Franciszek stanowczo o szczepionkach i szczepieniach. Jego słowa nie wszystkim przypadną do gustu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów zabierają głos w sprawie złych warunków, w jakich ma żyć Andrzej Szopa. “Sprzątają pokój u mnie raz na tydzień”

O tym się mówi: Urszula Dudziak postanowiła stanąć w obronie koleżanki po fachu. Jej słowa nie wszystkim się spodobały