Jak podaje portal "Super Express", rząd chce zachęcić osoby zbliżające się do wieku emerytalnego do odłożenia decyzji o rezygnacji z aktywności zawodowej. Sposobem na to mają być dodatkowe pieniądze. Jak zyskać dodatkowe 330 zł miesięcznie?

Zachęta dla seniorów

Wśród zapowiedzi rządu ogłaszanych na początku tego roku, znalazł się zerowy PIT dla seniorów, którzy pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego zdecydują się kontynuować aktywność zawodową. Pobierana przez nich pensja zwolniona byłaby z podatku dochodowego. Rozwiązania tego zabrakło w przedstawionych projektach Polskiego Ładu.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Mimo to premier Mateusz Morawiecki uspokaja i potwierdza, że rząd nie zrezygnował z pomysłu wprowadzenia zerowego PIT-u dla seniorów aktywnych zawodowo. Szef rządu podkreślił, że chciałby, aby doświadczeni zawodowo seniorzy dzielili się swoją wiedzą z kolejnymi pokoleniami rozpoczynającymi dopiero pracę, a przy okazji powiększali swój kapitał emerytalny.

Wprowadzenie zerowego PIT-u dla seniorów potwierdza również ministerstwo finansów, choć zaznacza, że stanie się to nieco późnij niż wprowadzenie zmian Polskiego Ładu. Odpowiednia ustawa ma zostać stworzona w przyszłym roku. Jeśli prace przebiegną pomyślne mogłaby ona zacząć obowiązywać w styczniu 2023 roku.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Jeśli ustawa wejdzie w życie 332 zł miesięcznie zyskają osoby, które zarabiają średnie wynagrodzenie (wynoszące 5237 zł brutto). 137 zł to zysk osób, których pensja wynosi 2800 zł brutto. Zarabiający około 4 tysięcy zł brutto mogą liczyć miesięcznie na 233 zł.

Myślicie, że zmiany faktycznie uda się uchwalić?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk wprowadza rządy twardej ręki. Na dywaniku u szefa PO wezwanych zostało kilkunastu posłów. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdjęcie z beatyfikacji kardynała Stanisława Wyszyńskiego wywołało w sieci burzę. Co wzbudziło tak ogromne poruszenie

O tym się mówi: Media obiegła smutna wiadomość. Odeszła legenda serialu "Zmiennicy". O kogo chodzi

Z życia gwiazd: Beata Kozidrak powraca na scenę? Ceny biletów na koncert z jej udziałem powalają