Jak podaje portal "Super Express", wiele wskazuje na to, że przyszłoroczna waloryzacja będzie rekordowo wysoka. Najniższe świadczenia emerytów i rencistów mają szansę wzrosnąć nawet o 100 zł. Jest to zasługa wzrostu wynagrodzeń i galopującej inflacji. Czy seniorzy będą mieli faktycznie powody do zadowolenia?

Rekordowa wysoka waloryzacja 2022?

Wiele wskazuje na to, że emerytów i rencistów czeka rekordowo wysoka waloryzacja świadczeń. Z prognoz wynika, że może ona wynieść nawet 7,12 proc.! Wpływ na to ma galopująca inflacja, która wynosi obecnie 5,5 proc., a także wzrost średniej płacy krajowej.

Jeśli wskaźnik waloryzacji utrzyma się na tym poziomie, najniższe świadczenie wzrośnie nawet o 100 zł. Na podwyżkę rzędu 200 zł mogą liczyć seniorzy pobierający średnie świadczenie.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Choć świadczenia seniorów wzrosną, a w kwietniu ich konta zasili dodatkowe trzynaste świadczenie, to niestety nie ma co liczyć na znaczną poprawę warunków bytowych. Rosną ceny podstawowych produktów spożywczych. Czekają nas również podwyżki cen energii elektrycznej i gazu.

Z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące cen za towary i usługi. Na przestrzeni ostatniego roku ceny wzrosły o 5,1 proc. W przypaku usług ten wzrost jes jeszcze większy - odnotowano tu wzrost o 6,6 proc. Na domiar złego nic nie wskazuje na to, że trend ten szybko się odwróci.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Odczuwacie skutki wysokiej inflacji? Co sądzicie o prognozach dotyczących przyszłorocznej waloryzacji świadczeń?

To też może cię zainteresować: Aleksandra Kwaśniewska zdobyła się na szczere wyznanie. " Wiele kobiet czuje dokładnie to samo, co ja, ale wstydzą się do tego przyznać". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 6-letni chłopiec jako jedyny ocalał, gdy kolejka linowa zawiodła. Teraz został uprowadzony

O tym się mówi: Nieznane dotąd zdjęcia ze ślubu Krzysztofa Krawczyka ujrzały światło dzienne. Fotografie robią wrażenie

Z życia gwiazd: Magda Gessler zdecydowała się na odważny krok. Gwiazda pokazała, jak wygląda zaraz po przebudzeniu