Jak podaj portal "Super Express", do dramatycznej sytuacji doszło w Zabrzu. Świadek widzący 2-letnią dziewczynkę spacerującą po parapecie otwartego okna, zaalarmował policję. Było o włos od ogromnej tragedii.

Przerażające sceny w Zabrzu

Do dramatycznych wydarzeń doszło w środę 15 września w Zabrzu. Krótko po godzinie 9 rano, na policję zadzwonił świadek wskazujący, że po parapecie otwartego okna mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej spaceruje małe dziecko. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, faktycznie zobaczyli otwarte okno.

Za pomocą drabiny weszli do wnętrza mieszkania usytuowanego na tzw. "wysokim parterze". Znaleźli tam 2-letnią dziewczynkę i śpiącą na łóżku kobietę. Policjanci obudzili 32-latkę, jednak jej "wypowiedzi były nieskładne i nielogiczne". Kobieta nie miała pojęcia, że jej dziecko jeszcze niedawno znajdowało się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Policja. screen:YouTube
Policja. screen:YouTube: KWP
Policja/YouTube @KWP

Na miejsce zostały wezwane odpowiednie służby. Do momentu ich przyjazdu 2-latką zaopiekowali się policjanci. Dziewczynka uskarżała się na to, że jest głodna. Na szczęście jeden z funkcjonariuszy miał przy sobie pączka, którym podzielił się z głodną dziewczynką.

Matka 2-latki została przebadana alkomkatem - badanie wykazało, że miała niemal 2,6 promila alkoholu w organizmie. Jej córkę przekazano rodzinie, z którą udało się skontaktować pracownikom Opieki Społecznej.

W czwartek 16 września kobieta ma usłyszeć od prokuratora zarzut narażenia córeczki na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Prokurator/YouTube @TTV
Prokurator/YouTube @TTV
Prokurator/YouTube @TTV

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Aleksandra Kwaśniewska zdobyła się na szczere wyznanie. " Wiele kobiet czuje dokładnie to samo, co ja, ale wstydzą się do tego przyznać". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kamil Durczok zabrał głos w sprawie Beaty Kozidrak. Nikt nie spodziewał się tak osobistego wyznania. Gorzkie słowa dziennikarza

O tym się mówi w Polsce: Więcej nie będzie można robić tego na swoim balkonie? Ta ustawa nie spodoba się wielu Polakom. O co chodzi

O tym się mówi na świecie: Księżna Kate spodziewa się czwartego dziecka? Najnowsze zdjęcia żony księcia Williama nie pozostawiają wątpliwości