Jak przypomina portal "Super Express", jeszcze niedawno Lech Wałęsa skarżył się na znaczący spadek dochodów. W związku z epidemią koronawirusa były prezydent nie mógł jeździć na zagraniczne wykłady, za które inkasował co od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Legendarny przywódca "Solidarności" chętnie dzielił się z mediami swoimi problemami finansowymi. Jak teraz ma się domowy budżet Wałęsów?

Lech Wałęsa i problemy finansowe

Niedługo po wybuchu epidemii koronawirusa Lech Wałęsa przyznał się do problemów finansowych. Były prezydent narzekał, że wynosząca około 6 tysięcy złotych emerytura, nie wystarcza mu na życie, a niemożność podróżowania z wykładami za granicę pozbawiła możliwości dorobienia.

Lech Wałęsa/YouTube @Onet News
Lech Wałęsa/YouTube @Onet News
Lech Wałęsa/Youtube @Onet

W wywiadzie udzielonym "Super Expressowi" Lech Wałęsa przyznał, że jego sytuacja finansowa nieco się poprawiła. Jak zaznaczył udało mu się w ostatnim czasie "złapać kilka wystąpień", które pozwoliły mu podreperować domowy budżet. Politykowi miał pomóc między innymi Janusz Palikot. Niestety jest w tej przysłowiowej beczce miodu i łyżeczka dziegciu.

Przez problemy ze zdrowiem były prezydent musiał ograniczyć nieco swoją aktywność zawodową. Mimo to, jak mówi Lech Wałęsa, jego żona Danuta Wałęsa "jest zadowolona". Przypomnijmy, w sierpniu Lech Wałęsa trafił do szpitala. Powodem hospitalizacji była tzw. stopa cukrzycowa. Legendzie "Solidarności" groziła amputacja palców u stopy, na szczęście lekarzom sytuację udało się opanować i drastyczny zabieg nie musiał zostać u byłego prezydnta przeprowadzony.

Lech Wałęsa/YouTube @Radio Zet
Lech Wałęsa/YouTube @Radio Zet
Lech Wałęsa/Youtube @Radio Zet

Myślicie, że to koniec finansowych problemów Lecha Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Decyzja ministra Czarnka dotycząca telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży oburzyła Polaków. Natalia Siwiec skomentowała pomysł polityka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zofia Zborowska zaskoczyła fanów kolejnym zabiegiem. Jak aktorka dba o siebie po ciąży? Zmieniła się nie do poznania

O tym się mówi: Czy czeka nas kolejne wprowadzenie lockdownu? Adam Niedzielski podał ważne informacje