Jak przypomina portal "Super Express", Przemysław Saleta przed 14 laty oddał nerkę swojej córce Nicole. Dzięki przeszczepowi, pociecha sportowca mogła cieszyć się normalnym życiem przez ponad 7 lat. Potem niestety znów pojawiły się problemy. Saleta zdecydował się szczerze o nich opowiedzieć.

Przemysław Saleta o przeszczepie

Sportowiec przeszedł operację usunięcia nerki 5 grudnia 2007 roku. Narząd został przeszczepiony jego córce, Nicole. Drżąc o życie córki, Przemysławowi Salecie przyszło zmierzyć się także z poważnymi konsekwencjami zabiegu. Doszło u niego do rozwinięcie się niewydolności oddechowej. Nastąpił również krwotok wewnętrzny.

Niezbędne było przeprowadzenie kolejnej operacji u sportowca. Najprawdopodobniej doszło u niego do rozwinięcia się sepsy. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, z której został wybudzony po dwóch dniach. Pomimo tych trudnych doświadczeń, Przemysław Saleta nigdy nie żałował decyzji o przekazaniu swojej córce nerki.

Przemysław Saleta. Źródło: Youtube KOstyra SE
Przemysław Saleta. Źródło: Youtube KOstyra SE
Przemysław Saleta. Źródło: Youtube KOstyra SE

W rozmowie z "Super Expressem" sportowiec przyznał, że każdy dzień, w którym jego córka mogła normalnie funkcjonować był wart wszystkiego, co przeszedł po zabiegu usunięcia nerki. Niestety córka Salety czeka obecnie na trzeci przeszczep.

W oczekiwaniu na kolejny przeszczep

Jak przekazał Przemysław Saleta, drugi przeszczep niestety się nie przyjął. Przeszczepiona narka pracowała jedynie przez dwa lub trzy miesiące. "Teraz musi wykonać szereg badań i będzie czekać na trzeci" - zdradził w rozmowie z "Super Expressem" bokser.

Przyznał, że jego córka jest niezwykle dzielna i pomimo wszystkich cierpień, z jakimi przychodzi się jej mierzyć od 15 lat, nie skarży się. Mamy nadzieję, że już niebawem córka Przemysława Salety znów będzie mogła cieszyć się normalnym życiem.

Nicole Saleta z mamą, Przemysław Saleta/YouTube @Gossip TV
Nicole Saleta z mamą, Przemysław Saleta/YouTube @Gossip TV
Nicole Saleta z mamą, Przemysław Saleta/YouTube @Gossip TV

To też może cię zainteresować: Przyjaciel Beaty Kozidrak zdradził smutną prawdę. Mało kto wiedział o tym, z czym przyszło się zmagać wokalistce. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rybak zauważył w wodzie coś dziwnego. Zrobił temu zdjęcie i wrzucił do sieci. Internauci oszaleli

O tym się mówi: Arcybiskup ogłosił wielki "cud eucharystyczny". Co się stało z relikwiarzem