Jak podaje portal "Parenting", we wrocławskim szpitalu przyszły na świat czworaczki! Taka sytuacja nie zdarza się zbyt często - zdaniem lekarzy zaledwie raz na kilkadziesiąt tysięcy ciąż. Czterech chłopców urodziło się w 30. tygodniu ciąży i trafiło od razu do inkubatora.

We Wrocławiu urodziły się czworaczki!

Czworaczki przyszły na świat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Jest to pierwszy tego rodzaju poród we wspomnianej placówce. Mieszkająca od 6 lat w Polsce para pochodząca z Ukrainy, powitała na świecie czterech chłopców.

Inkubator/YouTube @ENS studio filmowe
Inkubator/YouTube @ENS studio filmowe
Inkubator/YouTube @ENS studio filmowe

Pracownicy szpitala przyznają, że taki poród wymaga zaangażowania dużej liczby personelu specjalistycznego zarówno położniczego, jak i neonatologicznego. Chłopcy przyszli na świat poprzez cesarskie cięcie w 30. tygodniu ciąży. Najlżejszy z nich ważył 1270 g, najcięższy zaś 1550 g.

W trakcie pierwszego badania usg podejrzewano, że to ciąża bliźniacza. W trakcie kolejnego badania stwierdzono, że mogą to być trojaczki jednojajowe. To, że urodzi się czwórka dzieci wykazało dopiero czwarte badanie USG.

Ciąże mnogie uznawane są za lekarzy za ciąże wysokiego ryzyka. Jednym z zagrożeń jest ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu i niska masa urodzeniowa dzieci. Ciążę przyszłej mamy prowadziła nie jedna, ale aż dwie lekarki.

Inkubator/YouTube @ENS studio filmowe
Inkubator/YouTube @ENS studio filmowe
Inkubator/YouTube @ENS studio filmowe

Chłopcy zaraz po porodzie zostali umieszczeni w inkubatorach, gdzie spędzą kilka najbliższych tygodni. Z informacji przekazanych przez przedstawicieli szpitala wynika, że wymagają oni intensywnej opieki medycznej, choć ich życiu w tej chwili nic nie zagraża.

Opieka nad takż gromadk to spore wyzwanie, prawda?

To też może cię zainteresować: Przemysław Saleta zdobył się na szczere wyznanie. Opowiedział z czym zmaga się jego córka. Padły poruszające słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozpoczął się proces Jakuba A. Ponad 2 lata temu odebrał życie Kristinie z Mrowin. Są nowe szczegóły

O tym się mówi: Czeka nas zwrot akcji w sprawie testamentu Krzysztofa Krawczyka? Notariusz rzucił nowe światło na sprawę. O co chodzi