Jak podaje portal "O2", w naszym kraju nie brakuje miłośników grzybobrania. Po wyjątkowo dobrym zbiorze wielu grzybiarzy przeżywa rozczarowanie, kiedy wśród grzybów pojawiają się robaczywe okazy. Jak uniknąć tych mało przyjemnych niespodzianek? Istenieje na to prosty patent. Jaki?

Kiedy najlepiej wybrać się na grzyby

Dla fanów grzybobrania największym rozczarowaniem jest znalezienie w przyniesionym do domu koszyku robaczywych grzybów. Szczególnie często przydarza się to w czasie letniego wysypu grzybów. Dobra wiadomość dla miłośników grzybobrania jest taka, że jesienią liczba robaczywek zdecydowanie spada. Dlaczego?

Jesienią temperatury są niższe, co wpływa na zdecydowanie mniejszą aktywność owadów. Jest to szczególnie widoczne po wystąpieniu pierwszych jesiennych przymrozków. Wielu praktykujących grzybiarzy wskazuje, że faktycznie jesień jest znacznie lepszym okresem na zbiór grzybów nierobaczywych.

Grzybobranie/YouTube @kobieta z zachodu
Grzybobranie/YouTube @kobieta z zachodu
Grzybobranie/YouTube @kobieta z zachodu

Gdzie na grzyby?

Jak wskazuje portal "Grzyby", w niektórych obszarach Polski możemy zaobserwować początki kolejnej fali wysypu grzybów. Dotyczy to w szczególności północno-zachodniej części kraju. Z poprawiającą się sytuacją mamy do czynienia m.in. w Wielkopolsce i województwie lubuskim, na Pomorzu i w centrum.

Niestety prognozy nie są optymistyczne. Zdaniem portalu obecny sezon grzybowy raczej trudno będzie uznać za udany, choć jest jeszcze za wcześnie, aby przesądzać, że tak się właśnie stanie. Być może lokalnie grzybiarze nie będą mieli powodów do narzekania.

Grzybobranie/YouTube @jockerfarm
Grzybobranie/YouTube @jockerfarm
Grzybobranie/YouTube @jockerfarm

A jakie są wasze doświadczenia z tegorocznego grzybobrania?

To też może cię zainteresować: Andrzej Piaseczny zabrał głos w sprawie nagrania z urodzin, jakie Nergal opublikował w sieci. Czy ta przyjaźń ma jeszcze szanse

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Liczba zakażeń koronawirusem rośnie. Na jakie obostrzenia musimy przygotować się 1 listopada. Resort zdrowia zabiera głos w sprawie

O tym się mówi: Ewa Krawczyk złożyła pasierbowi propozycję, która budzi skrajne emocje. Reakcja Krawczyka juniora nie pozostawia złudzeń