Jak podaje portal "Super Express", w trakcie ostatniego odcinka "Tańca z gwiazdami" Andrzej Grabowski zdradził, że jego stan zdrowia nie jest najlepszy. Aktor ma za sobą kilka poważnych operacji.

Andrzej Grabowski ma za sobą kilka poważnych zabiegów

Aktor przeszedł w ciągu ostatnich lat kilka poważnych operacji. Jedną z nich było wszczepieni endoprotezy stawu biodrowego. Zabieg przeprowadzono w 2010 roku. Trzy lata temu biodra znów dały o sobie znać, co miało związek z nadwagą, z jaką zmagał się aktor. Wtedy zdecydował się zabieg bariatryczny polegający na zmniejszeniu żołądka.

Andrzej Grabowski przyznał, że od tamtego czasu nie stosuje żadnej diety jakościowej. Ograniczył jedynie ilość zjadanego pożywienia, którą wyznacza mu zmniejszony żołądek. Dodał, że właśnie zjadaniu mniejszej ilości jedzenia zawdzięcza utratę wagi.

Podczas ostatniego odcinka "Tańca z gwiazdami" aktor przyznał, że przeszedł zabieg wszczepienia drugiej endoprotezy stawu biodrowego. "Ja mogę zatańczyć taniec współczesny z dwoma sztucznymi biodrami" - stwierdził zasiadający w jury programu aktor.

Warto wspomnieć, że operacja wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego jest procedurą na ogół bezpieczną. Jednak, jak każdy zabieg operacyjny, niesie za sobą ryzyko. Jednym z częściej wymienianych zagrożeń jest zakrzepica, która wywołana jest brakiem ruchu w okresie pooperacyjnym, infekcje, zwichnięcia, złamania, obluzowanie protezy. Na szczęście wszystkich można uniknąć dzięki solidnemu stosowaniu się do zaleceń lekarzy.

Spodziewaliście się, że aktor wymagał kolejnej operacji?

To też może cię zainteresować: Widzowie oniemieli widząc Marcina Prokopa z nową partnerką. Internauci nie kryją obaw o Dorotę Wellman. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie na takie wieści czekali seniorzy. Czy odczują rekordowo wysoki wzrost świadczeń w 2022 roku? Eksperci nie mają, co do tego złudzeń

O tym się mówi: Izabela Małysz i Stefano Terrazzino odpadli z programu. Adam Małysz zabrał głos w tej sprawie