Jak podaje portal "O2", praktycznie w każdej parze jeansów znajdziemy niewielkich rozmiarów kieszonkę. Wiele osób zastanawia się, jaki cel ona spełnia, skoro praktycznie nic nie jesteśmy w niej stanie zmieścić. Okazuje się, że dawniej była niezwykle przydatna. Do czego ją wykorzystywano?

Zastosowanie małej kieszonki w jeansach

Praktycznie każdy z nas ma zegarek. Jeśli nie taki noszony na nadgarstku, to ten w telefonie komórkowym. Dlaczego mówimy o zegarku przy okazji niepozornej małej kieszeni w jeansach? Okazuje się, że w dawnych spodniach mała kieszonka służyła właśnie do umieszczania w niej zegarków przyczepionych do łańcuszków.

Jak to się zaczęło? Dość banalnie, od biznesmena Levi'ego Straussa, który stworzył pierwszą parę jeansowych spodni. Były one odpowiedzią na potrzebę stworzenia ubrań bardziej solidnych i wytrzymałych. Strauss wyemigrował z Niemiec do Nowego Jorku, gdzie wspólnie z Jacobem Davisem w 1887 roku zaprojektował pierwszą parę jeansów, które do dziś kocha cały świat.

Jeansy/YouTube @Jasna Strona
Jeansy/YouTube @Jasna Strona
Jeansy/YouTube @Jasna Strona

W pierwszych projektach jeansy miały dwie kieszenie z przodu i jedną kieszeń z tyłu. Z czasem dodano dwie dodatkowe kieszenie - jedną z tyłu oraz wspomnianą małą kieszonkę na zegarek, która była umieszczona we wnętrzu przedniej kieszeni.

Początkowo projektowane były tylko dla mężczyzn i taki stan rzeczy utrzymywał się do lat 30. XX wieku. Przez lata jeansy doczekały sie wielu różnych modeli, ale jeden ich element pozostał niezmienny - mała kieszonka na zegarek.

Jeansy/YouTube @Jasna Strona
Jeansy/YouTube @Jasna Strona
Jeansy/YouTube @Jasna Strona

A wy, macie jakieś własne zastosowanie dla małej kieszonki w jeansach?

To też może cię zainteresować: Lekarka opublikowała na mediach społecznościowych, ile zarobiła za skomplikowaną operację. Nie kryła oburzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk musi zmierzyć się z poważną krytyką. Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka zwróciła się do wdowy z ważnym apelem. O co chodzi

O tym się mówi: Niespodziewane wieści dotyczące Piotra Fronczewskiego zelektryzowały media. Aktor nie zamierza już dłużej czekać? O czym mowa