Chociaż w ciągu ostatnich lat cukier zyskał naprawdę złą sławę i przez wielu nazywany jest "białą śmiercią", to nie każdy wie, że poza kulinariami ma on jeszcze wiele innych praktycznych rozwiązań. Warto zapoznać się z kilkoma sposobami na wykorzystanie cukru w codziennym życiu - może on pomóc nam w naprawdę wielu sprawach!

Cukier przedłuży życie kwiatów

Jak się okazuje, ten słodki produkt może znaleźć zastosowanie w pielęgnacji roślin. Cukier sprawdzi się doskonale jako odżywka dla roślin doniczkowych - dwie łyżeczki cukru wystarczy rozpuścić w pół litra zimnej wody, a uzyskanym roztworem podlewać swoje rośliny raz na dwa tygodnie. Taka mikstura uchroni je przed nieproszonymi gościami w postaci grzybów i szkodników, a także wspomoże ich wzrost.

Z pomocą cukru przedłużymy również życie ciętych kwiatów. Jak wiadomo, nie są one zbyt trwałe i nawet w wazonie z wodą potrafią szybko zwiędnąć. Do wody wystarczy jednak dodać dwie łyżeczki cukru oraz łyżeczkę octu jabłkowego, aby piękne rośliny cieszyły nasze oko znacznie dłużej.

Plamy nie będą już problemem

Każdemu zdarzyło się kiedyś poplamić ubranie. Niestety, ze względu na trudności w usunięciu zabrudzeń, często takie części garderoby lądują w koszu lub na dnie szafy. Okazuje się, że w pozbyciu się plam pomoże coś, co znajduje się w każdym domu - cukier!

Cukier należy rozmieszać z odrobiną ciepłej wody, a powstałą papkę wetrzeć w plamę na ubraniu. Następnie wystarczy jedynie spłukać cukier zimną wodą i ponownie wyprać ubranie w pralce. Po plamie nie będzie ani śladu!

Cukier może... uratować życie?

Niewielu wie o tym, że ta słodka przyprawa ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Oznacza to, że może znacznie przyspieszyć proces gojenia się rany, a także zmniejszyć powstałą po niej bliznę! Rozpuszczonym w 100 ml wody cukrem należy nasączyć gazę lub bandaż, a następnie owinąć nim ranę. Taki sposób może pomóc nam szybko wyzdrowieć!

Cukier jako kosmetyk

Nie trzeba wydawać grubych pieniędzy na peelingi, kiedy ma się w kuchni odrobinę cukru. Wystarczy zmieszać go z odrobiną oliwy z oliwek, a następnie wmasować w popękane pięty. Cukier zetrze z nich martwy naskórek i znacznie odżywi skórę na stopach.

Te sposoby mogą naprawdę pomóc w codziennym życiu!

Zobacz także: Karolina Małysz kusi odważnym zdjęciem. Córka Adama Małysza robi prawdziwą karierę w internecie. Co pokazała

Może cię zainteresować: Iwona Pavlović nie spodziewała się takich słów z ust znanego aktora. Artur Barciś już przeprosił znaną jurorkę

Pisaliśmy również o: Kasia Tusk po raz pierwszy opublikowała zdjęcie twarzy swojego dziecka. Do kogo jest podobna mała Liliana