Jak podaje portal "Wirtualna Polska", liczba nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 rośnie. Niestety tego samego nie można powiedzieć o liczbie szczepień, która spada. Wiele osób zastanawia się, czy dynamika zakażeń i obciążenie służby zdrowia zmuszą władze do wprowadzenia kolejnego lockdownu? Głos w sprawie ewentualnych restrykcji zabrał prof. Simon. Jego stanowisko jest jednoznaczne.

Prof. Simon o słowach prezydenta Andrzeja Dudy

W trakcie jednego z wywiadów udzielonych w czasie pobytu Andrzeja Dudy w USA, prezydent podkreślił, że powinniśmy skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko groźnej chorobie, jaką jest z pewnością Covid-19. "Szczepimy się różnymi szczepionkami od dzieciństwa i nigdy to nie budziło naszych wątpliwości" - wskazał prezydent podkreślając, że i teraz należy się po prostu zaszczepić.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP

Do słów prezydenta odniósł się prof. Krzysztof Simon, który był gościem programu "Newsroom" w Wirtualnej Polsce. Lekarz zauważył, że wreszcie z ust głowy państwa padły właściwe słowa, zachęcające ludzi do szczepienia. Przypomniał, że wcześniej stanowisko prezydenta Dudy w sprawie szczepień było "różne".

Prof. Simon wskazał również, że państwo nie powinno się zamykać z powodu choroby. Przypomniał słowa ministra zdrowia, który wskazywał, że restrykcje powinny zostać wprowadzone na tych obszarach, gdzie poziom wyszczepienia populacji sięga zaledwie 15-16 proc. "Gospodarka musi działać, my musimy żyć normalnie" - stwierdził, dodając, że "lockdownu w ogóle nie będzie".

Profesor Krzysztof Simon / YouTube: Radio TOK FM
Profesor Krzysztof Simon / YouTube: Radio TOK FM
Profesor Krzysztof Simon / YouTube: Radio TOK FM

Zdaniem prof. Simona rząd nie powinien zamykać w domach 60-70 proc. Polaków, którzy albo się zaszczepili, albo przechorowali Covid-19. Restrykcje według niego powinny zostać wprowadzone jedynie lokalnie, tam, gdzie skala problemu będzie największa.

Jak oceniacie stanowisko prof. Simona?

To też może cię zainteresować: Bronisław Komorowski nie przebierał w słowach. Szczerze powiedział, co sądzi o Jarosławie Kaczyńskim

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące ustalenia naukowców. Kataklizm opisany w Biblii faktycznie miał miejsce. O czym mowa

O tym się mówi: Nieznane objawienia maryjne poruszyły Kościół. Ta wizja losów świata nie pozostawia złudzeń