Jak podaje portal "Super Express", w ostatnim czasie domowym budżetom dość dotkliwie doskwiera galopująca inflacja. Ceny w sklepach rosną, co w szczególnie trudnej sytuacji stawia właśnie seniorów. Wielu z nich staje przed trudnym wyborem z czego zrezygnować: z zapłacenia rachunków, kupna leków, czy może z zakupu jedzenia. Specjaliści i sami emeryci proszą o wsparcie. Czy rząd się na nie zdecyduje?

Jest źle, a będzie coraz gorzej

Z miesiąca na miesiąc ceny produktów i usług idą do góry. Dodatkowo przed nami podwyżki cen energii elektrycznej, gazu i węgla. Seniorzy, którzy do tej pory ledwie wiązali koniec z końcem, teraz znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Wielu z nich musi odmówić sobie kupienia ciuchów, owoców, czy leków. Lwią część dochodów zaczyna pochłaniać teraz utrzymanie mieszkania.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Niewielką ulgę może przynieść seniorom zapowiadana na listopad czternasta emerytura. Niestety i ona nie będzie w stanie zniwelować problemu rosnących dramatycznie cen. Dr Elżbieta Ostrowska, szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wskazuje, że seniorom przydałoby się dodatkowe wsparcie. Mogłoby nim być dodatkowe 15. świadczenie.

Za słuszne takie posunięcie uważa również ekonomista Marek Zuber, który wskazuje, że "rząd powinien zadbać o emerytów, bo ich świadczenia tak szybko nie rosną". Seniorzy, szczególnie ci o najniższch dochodach z przerażeniem patrzą na to, co może się wydarzyć w kolejnych miesiącach. Już teraz muszą liczyć się z każdym groszem. Dalszy wzrost cen może być dla nich niemożliwy do udźwignięcia.

Seniorzy pieniądze/YouTube @Aktualności360
Seniorzy pieniądze/YouTube @Aktualności360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Myślicie, że rząd zdecyduje się na kolejny dodatek dla seniorów?

To też może cię zainteresować: Dobre wieści dla wielu Polek. Do zdobycia będą większe pieniądze w ramach pewnego programu. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wtorkowa aura nie będzie dla nas zbyt przyjazna. Niewykluczone opady śniegu. Czego jeszcze należy się spodziewać

O tym się mówi: Angelina Jolie podjęła kolejną decyzję w sprawie rozwodu. Chodzi o ważne miejsce dla Brada Pitta